Ormana tonlarca bırakıldı

Kış şartlarından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının yaşamlarını devam ettirmesi için çalışıyorlar. DKMP İl Müdürlüğü personeli yaban hayvanları için doğaya tonlarca yem bıraktı.

Ormana tonlarca bırakıldı

HABER:Gönül Olutürk

Kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen kentin kırsal bölgelerinde Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Bolu Şubesi ekipleri yaban hayvanları için çalışma yaptı. Ekipler, yaban hayvanlarının kış şartlarından etkilenmemesi için merkez ve ilçelerde yaban hayvanlarının uğrak noktaları olan yerlere kuru yem ile buğday bıraktı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada," Yaban hayatını desteklemek için müdürlüğümüz ekipleri aralıksız çalışmaktadır. Karların yoğun olduğu bölgelerde doğal yaşamın devamına katkıda bulunmak için yemleme faaliyetleri devam etmektedir. Bu doğrultuda Bolu merkez ve ilçelerdeki yaban hayvanları için bin kilogram kuru yem, 3 ton 350 kilogram buğday bırakılmıştır" denildi.

Yemleme çalışmalarının kış şartları sürdüğü sürece devam edileceğini belirten yetkililer, Mart ayına kadar yaban hayvanları için doğaya yem bırakılacağını söylediler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128