Ormanda Yolunu Şaşıran Müdür!

Erhan BEYKOZ yazdı...

Ormanda Yolunu Şaşıran Müdür!
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkede sağlanan barış ortamı, dosta güven düşmana korku salmaya devam ediyor! İnanılmazların ülkesi Türkiye ve yurttaşları, inanılmazları sergilemeyi sınırsız olarak sürdürüyor. Elbette kaostan geçinenler, barıştan rahatsız olanlar, olmadık yerde olmadık çıkışlarla “ben buradayım” mesajı vermek isteyenler arada yırtık kese kağıdından çıkar gibi çıkıyorlar!

Bolu, sessiz sakin ve son bir aydır barışın ve huzurun tesis edildiği illerin başında. Huzurumuz yerinde derken, ormandan biri çıkıyor birlik beraberliğe leke sürüyor. Arkadaş, sen kimsin, nesin, nereden geldin, ne iş yaparsın, amacın ne? İstediğin kaos ortamı yaratmaksa, bunu başarman mümkün değil! Bolu’da kim kimin ne olduğunu bilir bilmesine de, seni tanıyamadım orman kaçkını!

Bak müdür, burada birbirinden değerli müdürler geldi, eser bırakarak gittiler. Yusuf Beyi ismen ve şahsen tanıyanlar güzelliklerle arkasından konuşurlar.

Sırrı bey il genel meclisi genel sekreterimiz olarak görev yapıyor. Kısaca müdür, ekmek yediğin huzur dolu ile ihanet etmek senin hakkın olmadığı gibi haddin de değil!

Buradan siyasi parti vekillerimize, seçilmişlerimize sözüm şu olacak ki, bu kendini bilmez, makamını taşıyamayacak kadar yetersiz, kapasitesi dedikoduya ve klavyesinden ahlaksızlık çıkan densizi bir an evvel Bolu’dan göndermeniz olacaktır. Aksi takdirde bu güzide teşkilatımız zan altında kalmaya, yurttaşların bütün orman hizmeti verenlere kötü bakışları sürecektir.

Sanayi ve TOKİ

Yılan hikayesine dönen yeni sanayi için TOKİ düğmeye basmış. Belediye meclisinde Başkan Yılmaz, biz devreden çıktık. Bundan sonrası TOKİ ve esnaflar arasında olacaktır, söylemi çok ciddi ve önemliydi. Sanayi esnafı yeni planlamayı öğrenip bir an evvel TOKİ ile ortak hareket etmelidir. Bu arada Başkan Yılmaz’ın kullanılan yer için söz verdiği “emsal” olayının da kayıt altına alınmalı, ne olacağı netlik kazanmalıdır. Kısa sürede yapımına başlanması söz konusu olan yeni sanayi sitesi, yeni gürültülere meydan vermeden akıl çerçevesinde bir an evvel çözümlenmelidir. Bunca yaşadıklarımız karşısında yüreklerini vatan için ortaya koyanlar yeni maceralar karşısında psikolojileri bozulmamsına dikkat etmeliyiz. Şimdiden hayırlı olsun demek, en doğru sonuç olması dileğimdir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 14:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 4 yıl Önce

erhan beykoz ne iş! 180 m2 dükkanlarının maliyet hesabını veremeyenler dükkanların m2 sini 120 m2 düşürünce iş yaptık zannediyorlar esnafın rahat çalışabilmesi için son derece sığ düşünülmüş bir projedir burda sanayi esnafının yerlerimiz ne olacak sorusuna cevap veremeyenler sanayi esnafını yerinden atmak için ne m2 ne de ödeme şartları umurlarında değildir. belediyenin sanayide kaç m2 yeri olduğu! ısmarlama projede d 100 ün kuzeyinin neden yerinde kaldığının! açıklamasını çarıkçı yapsın. hani toki dükkan yapmıyordu hani 14 tane il sıradaydı koskoca toki 30 dükkana mı kalmış! toki siyasidir b başkanı nın bu kurumu kendi vatandaşına karşı kullanması acizliğidir.biz devrede yokuz demesi resmen tehtittir. o zaman bizde devrede yokuz ! o zaman zabıta ve polisle esnafı 2. kez karşı karşıya bırakarak kan dökülmesine can kaybına sebebiyet verilmesinin sorumluluğunu kim alacak! bürokrasiye sıradan soruyorum, benim gibi düşünen yüzlerce esnaf var. amacınız sanayiyi boşaltmaksa dükkana ne

ESNAF
ESNAF - 4 yıl Önce

gerek var tokiyle anlaşacakmışız esnafı soydurmak için mi ! tso kooparatif olmaz demiş bankalar razı gelmemiş? boluda kooparatif eliyle yapılan işlerde sanayinin kuruluşu dahil başarılmış ama şimdi olmazmış? ben artık siyasilerle konuşmak fikrinde değilim çünki biyere varılmıyor adamların yüzlerine karşı size güvenmiyoruz diyoruz hele besoba hırsızsınız diyoruz mahkemeye veriyoruz kazanıyoruz, siyasiler kılını kıpırdatmıyor karşımızdaki bu yapıyla beraber yürümek mümkün değil. inceldiği yerden kopsun erhan beykoz senin sanayiyle ilgili fikrini değiştiren acep ne?

SIRADAKİ HABER