“Ormanı korumak vatanı korumaktır"

Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı orman işletme müdürlüklerinde görev yapan personel için hizmet içi eğitim düzenlendi. Eğitimlere katılım oldukça yoğundu.

“Ormanı korumak vatanı korumaktır"

Haber: N. Halid Altundal
Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Mudurnu, Mengen, Göynük, Yığılca ve Düzce Orman İşletme Müdürlüklerinde görev yapan Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarına yönelik Koruma Şube Müdürlüğü konularını kapsayan hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.
Bölge Müdür Yardımcısı Ferdi Özer koordinasyonunda gerçekleşen eğitimlere Orman Koruma Şube Müdürü Osman Koru, İlgili İşletme Müdürleri, İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları katıldı. Toplamda 55 Orman İşletme Şefi ve 231 Orman Muhafaza Memurunun katıldığı eğitimler, nakliye yönetmeliği, damga yönetmeliği,7064 sayılı tamim, 293 sayılı ormanların kanun dışı müdahalelerden korunması ile ilgili tebliğ, 305 sayılı tebliğ ve orman zararlıları ile mücadele konularını kapsadı.
Özellikle göreve yeni başlayan Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarının eğitimi için düzenlenen seminer karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşti. Eğitimin sonunda yazılan senaryoya uygun olarak eğitime katılan Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarına suç zaptı düzenletildi. Eğitimlerle personelin görevini yaparken sıkıntıya girmemesi ve mesleğini en iyi şekilde yapması hedefleniyor. Eğitimlerin diğer İşletme Müdürlüklerinde de devam edeceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128