Örnek muhtardan örnek davranış

Alpağut Mahallesi Muhtarı İlhan Çalışkan, geçtiğimiz yıl yılbaşı tatili için geldiği Kalıcı Konutlar Mahallesinde, girdiği bunalım sonrası hayatını kaybeden yeğeni Uzman Çavuş Cihan Çalışkan’ın anısını yaşatmak için Alapağut Mahallesine çeşme yaptırdı.

Örnek muhtardan örnek davranış

Haber: Kasım ŞAHİN

İzmir’de Deniz Piyade Amfibi Komando Uzman Çavuş, olarak görev yaparken 01.01.2018 tarihinde doğum yeri olan Bolu’ya gelen ve Kalıcı Konutlardaki ailesinin yanına gelen Cihan Çalışkan, bilinmeyen bir nedenle bunalıma girmiş ve beylik tabancasıyla hayatına son vermişti.

Yeğenine düşkünlüğüyle bilinen Alpağut Mahallesi Muhtarı İlhan Çalışkan, yeğenin adını ve anısını yaşatmak için muhtarlık adına Alpağut Mahallesine, vatandaşların yararlanması için modern bir çeşme yaptırdı. Muhtar Çalışkan; “Amacımız genç yaşta hayata gözlerini yuman yeğenimin adını yaşatmaktı. Mahalle halkı da destek vererek, bu çeşmeyi yaptırdık. Cuma günü saat 11.00’de Allah’ın izniyle çeşmenin açılışını yapacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 09:34

Erdal Tanrıverdi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nebahat çatladı oglu
Nebahat çatladı oglu - 1 yıl Önce

İlhan abi iyi düşünmüşsün mekanı cennet olsun nur içinde yatsın

Suatyüksel
Suatyüksel - 1 yıl Önce

Allah razı olsun emeyi hakı geçen herkesten cihanın anısını yaşatıgınız için ilhanan abi adamgibi adamsın Allah sen den razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner128