Orta yol bulundu##hb_manset.gif

Bolu Yeni Küçük Sanayi Sitesi yönetim kurulu başkanı Salim Yücel Bolu belediyesi ile yeni küçük sanayi sitesinin taşınmaması yönünde mutabakata vardıklarını söyledi. Yücel; “ Bu...

Orta yol bulundu##hb_manset.gif

Bolu Yeni Küçük Sanayi Sitesi yönetim kurulu başkanı Salim Yücel Bolu belediyesi ile yeni küçük sanayi sitesinin taşınmaması yönünde mutabakata vardıklarını söyledi. Yücel; “ Bu mutabakat çerçevesinde Sanayi Sitemiz bulunduğu yerde kalacaktır. Yeni yapılacak olan Büyük Sanayi Sitesine uyum sağlayacak bir şekilde proje revize edilecek, Belediyemiz de almış olduğu Kentsel Dönüşüm kararlarını iptal edecektir” dedi.

 

Bolu Yeni Küçük Sanayi Sitesi yönetim kurulu başkanı Salim Yücel Yeni Küçük Sanayi Sitesi olarak 1990 yılından bu yana en zor şartlarda mücadele ederek faaliyet gösterdiklerini söyledi. Yücel;”Bolu Belediyesi’nin yürütmekte olduğu Büyük sanayi Projesi kapsamında Sitemizin Kentsel Dönüşüm ile yıkılma kararına karşı Sakarya idare Mahkemesinde açmış olduğumuz davaların yasal süreci devam etmektedir.27 Eylül 2012 Perşembe günü Bolu Belediyesi ile Yönetim Kurulumuz ve esnaflarımızın katılımıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Bu toplantıda, Belediyemizle mutabakata varılmıştır. Bu mutabakat çerçevesinde Sanayi Sitemiz bulunduğu yerde kalacaktır. Yeni yapılacak olan Büyük Sanayi Sitesine uyum sağlayacak şekilde revize ederek modern bir sanayi olacak şekilde projelerimizi hazırlayarak hayata geçireceğiz. Belediyemiz de almış olduğu Kentsel Dönüşüm kararlarını iptal edecek bizler de hazırlanacak olan protokol ile karşılıklı olarak mahkemeden feragat edeceğiz. Yaptığımız bu çalışmalarda yönetim kuruluna desteğini esirgemeyen esnaflarımıza ve Belediyemize teşekkür ediyoruz.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124