Ortalığı birbirine kattı...

Abant Kavşağı’nda bir tesiste mola veren otobüsten kaçarak D-100 karayolunda yürümeye başlayan genç kız, 1 saatlik arama sonrasında bulunurken, psikolojik sorunları olduğu belirlenen üniversite öğrencisi karayolunda ezilme tehlikesi yaşadı. Otobüs şoförü genç kızı ikna edebilmek için dakikalarca peşinden koştu.

 Ortalığı birbirine kattı...

 Edinilen bilgiye göre,  olay dün gece saat 01:00’da meydana geldi. İstanbul’dan Kahramanmaraş istikametine giden yolcu otobüsü Abant Kavşağı’nda bulunan bir dinlenme tesisinde mola verdi. Otobüste bulunan 20 yaşındaki İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi Sibel Bilgiç, mola esnasında D-100 karayolundan Bolu istikametine doğru yürümeye başladı. Yoğun kar yağışı ve eksi 5 derece hava sıcaklığında bağırarak yürüyen Sibel Bilgiç’in otobüste olmadığının fark edilmesi sonrasında arama çalışmaları başladı.

1 SAAT BOYUNCA YÜRÜDÜ

Vatandaşların ihbarı üzerine otobüs şoförü ve tesis çalışanları D-100 karayolunda yürüyen genç kızın yanına giderek ikna etmeye çalıştılar. Sibel Bilgiç yanına yaklaşan otobüs şoförü ve tesis çalışanlarından koşarak kaçmaya başladı. “İnsanlardan korkmayın, münafıklardan korkun. Allah herkesi affedecek” diye bağıran Bilgiç, yoldan geçen araçlara dikkat etmeden karayolunda koşmaya devam etti. Olay yerine gelen jandarma ekipleri Sibel Bilgiç’i ambulansa götürmek istedi. Kendini karların üzerine atan üniversite öğrencisi zor da olsa ikna edilerek, 112 sağlık ekipleri tarafından ambulansa götürüldü.

“MÜNAFIKLARDAN UZAK DURUN”

Sibel Bilgiç ambulansa bindirilirken, “Sizi yönetmeye çalışan her insandan korkun. Sizi yönetenden korkun. Münafıklardan da korkun. Çevrenizdeki herkese dikkat edin. Allah herkesi affedecektir. Yalnızlık sadece Allah’ın tahammül edebileceği bir şeydir. Yalnız kaldığınızda Allah’a sığının. İçinizdeki münafıklardan korkun” dedi. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Bilgiç, İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ve Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Otobüsün şoförü, “Mola vermiştik. Otobüste eksik yolcu olduğunu fark ettik. Uzun süre aramalarımızdan sonra genç kızın kaçtığını öğrendik. Bir saattir peşinden koçuyorum” dedi.  İçinde 40 yolcusu bulunan otobüs 2 saat sonra yoluna devam edebildi. Kaynak: Özgür Bolu

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128