Otobüslere Zam Yapıldı

Bolu Belediye Meclis Toplantısı Mart ayı 2. birleşiminde komisyonlara sevk edilen konular ele alındı. Komisyonda gelen ilk konu ise toplu taşımada zam konusunun görüşülmesi oldu.

 Otobüslere Zam Yapıldı

HABER: FARUK ÇİDEM

 Komisyon Başkanı Tahsin Akduman’ın okuduğu komisyon raporunda, Şoförler ve Otomobilciler esnaf odasının 01 Ocak 2015 tarihinde Bolu Belediyesi tarafından yapılmış olan yeni düzenlemeyle faaliyet gösteren 5 kooperatif ve şehir ulaşım sisteminin bütünleştirilmesiyle ulaşımda zarar ettikleri ve fiyat tarifelerinin yeniden düzenlenmesini istediler. Esnaf odasının talebi üzerine bazı bölgelerde fiyat artışının teknik olarak mümkün olmadığı ve yeni sistemde havuzdan fiyat ayarlaması mecburi olduğu kanaatine varılmıştır. Buna göre;

Tam Bilet 1.70 TL den, 1.85 TL’ye

İndirimli Bilet 1 TL den, 1.15 TL’ye

Şehir Merkezi- Gölcük: Tam Bilet 2 biniş yani, 3.40 TL’den 3.70 TL’ye

Şehir Merkezi- Gölcük: İndirimli 2 biniş yani, 2 TL’den 2.30 TL’ye  

Şehir Merkezi- Abant: Tam bilet 3 biniş yani, 1 TL’den 5.55 TL’ye

Şehir Merkezi- Abant: İndirimli bilet 3 biniş yani, 1 TL’den 3.45 TL’ye

Merkez-(Elmalık-Yeşilköy-Ömerler Köyü): Tam bilet 1 biniş yani 1.85 TL

Merkez-(Elmalık-Yeşilköy-Ömerler Köyü): İndirimli bilet 1 biniş yani, 1.15 TL

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kampusu ring hattı: 0.50 kuruş olarak uygun görülmüştür, denilerek müzakereye Başkan Yılmaz tarafından açıldı. Konu hakkında söz alan CHP Gurup Başkan Vekili Mustafa Aksoy, 01 Ocak itibarıyla yapmış olduğumuz zam kararına destek verdik. Aradan geçen kısa sürede ne oldu da yeniden zam kararı alma gereği duydunuz. Akaryakıta kısa sürede ciddi zam gelmedi,  başka nedenler derseniz onu bilemem ama bu karara evet dememiz mümkün değil. Karar ilk geldiğinde yapılması gerekenler yapılmadığı için ya da belediye elemanlarının yanlış hesaplama sonrası bizim evet dememiz mümkün değil, dedi. Konu üzerine Başkan Yılmaz, geçen hafta otobüslerin bu şekliyle zarar ettiklerini, böyle giderse işletme sahiplerinin iflas edeceğini siz söylediniz. Şimdi ise zam gelince neden hayır diyorsunuz, anlamış değilim, dedi. Sonrasında komisyondan geldiği oylama yaptı. Komisyonda CHP Komisyon Üyesi M. Birdal Esen’in şerh koymasıyla olduğu gibi oylanarak oy çokluğuyla kabul edildi. Bu günden itibaren otobüslere zam yapıldığı resmileşti. Vatandaşların bundan sonra otobüslere zamlı binmesi karara bağlanmış oldu.  

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128