Oyun başladıktan sonra Kuralları değiştirilmez

Bolu belediye meclisinin Temmuz ayı toplantılarına 18.madde ile ilgili dosya damgasını vurdu. Dosyanın içeriğinin Bolu kamuoyuna 6 aydır açıklanmadığını söyleyen Erhan Beykoz’a cevaben konuşan Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban” Dosyanın incelenmesi için CHP meclis üyelerinden 2- 3 kişinin de kurduğumuz komisyona katılmasını ve dosya incelenmesinin birlikte yürütülmesi teklif ediyoruz” dedi. Balaban’ın teklifi üzerine, CHP’li belediye meclis üyesi Tülay Ertozan, “İlk dosyayı verdiğinizde komisyona bizden de üye alın diye teklifte bulunduk. Siz bunu kabul etmediniz ama aradan 6 ay geçtikten sonra gelin diyorsunuz. 6 ay sonra yaptığınız bu çağrının doğru olmadığını altında art niyet olduğunu düşünüyorum” dedi.

Oyun başladıktan sonra Kuralları değiştirilmez
 Bolu belediye meclisi temmuz ayı olağan toplantısı Salı günü gerçekleşti. Toplantıda dilek ve temennilerde söz alan CHP’li belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz  “6 aydır dosyası incelenen 18.madde uygulamaları ne oldu? Büyük bir sansasyonla ve heyecan yaratan dosyadan haber alamadık. Geçtiğimiz ay açıklayacağınızı söylediğiniz dosyanın akıbetini bilen yok. Dosyanın açıklanması için seçimleri mi bekliyorsunuz, seçimler sonrası mı açıklayacaksınız? diye sorması üzerine, Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban söz istedi. Balaban açıklamasında ;“Dosyada ciddi bir şey yok. Dosyanın incelenmesi için CHP meclis üyelerinden 2- 3 kişinin de kurduğumuz komisyona katılmasını ve dosya incelenmesinin birlikte yürütülmesi teklif ediyoruz” dedi. Balaban’ın teklifi üzerine, CHP’li belediye meclis üyesi Tülay Ertozan, “İlk dosyayı verdiğinizde komisyona bizden de üye alın diye teklifte bulunduk. Siz bunu kabul etmediniz ama aradan 6 ay geçtikten sonra gelin diyorsunuz. Biz bunun altında başka şeyler arıyoruz ve kabul etmemiz mümkün görünmüyor. Tabiî ki gurup toplantısı yaparak kararımızı vereceğiz. Şahsım adına ben aradan geçen 6 ay sonra yaptığınız bu çağrının doğru olmadığını altında art niyet olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

“6 aydır 18.madde de herhangi bir değişiklik yok”

 

Konu hakkında değerlendirmeler yapan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ise “18. madde uygulaması, İmar hududu içinde bulunan binalı veya binasız arsa ve arazileri malikleri veya diğer hak sahiplerinin muvafakati aranmaksızın, birbirleri ile yol fazlaları ile kamu kurumlarına veya belediyelere ait bulunan yerlerle birleştirmeye, bunları yeniden imar planına uygun ada veya parsellere ayırmaya, müstakil, hisseli veya kat mülkiyeti esaslarına göre hak sahiplerine dağıtmaya ve re'sen tescil işlemlerini yaptırmaktan ibarettir.”dedi. Başkan Yılmaz, “6 aydır 18.madde de herhangi bir değişiklik yok, tapu değişiklikleriyle ilgili tüm dosyaların hepsi elimizde, dosyaya girmemiş bir şey varsa benim sayemde ulaşabilirsiniz.” dedi.

 

Korsan Taksiler Tespit Edildi

 

Toplantıda taksi duraklarındaki toplam taksi sayısının 184 alarak belirlenmesi üzerine yapılan sayımlarda bu sayının 195 çıkması nedeniyle yetkililer hakkında soruşturma açılacağını söyleyen Başkan Yılmaz; “burada sorumlu benim hepinizden özür diliyorum. ” dedi.

 

“Bolu stadyumunu şehir merkezinden taşımalıyız”

 

Toplantıda söz alan CHP belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz şu noktalara değindi: “D-100 karayolu üzerinde bulunan tekel binası özelleştirilme kapsamında belediyeye alınmıştı. Bu binada Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan 2 yıl kalmış, lojmandan faydalanmıştı. Fakat bina şuan çok harap, bakımsız kaderine terk edilmiş görüntüsü veriyor. Burayı değerlendirmeyip bu haliyle bırakacaksanız eğer, geriye devredelim. Yok, kullanıyoruz diyorsanız bakımını yapalım. Belediyemize önerim olacak, Valilik İl Göç İdaresi Müdürlüğü kurulması için bir yer arıyor, harap olan D-100 deki binayı kiraya verelim de belediyeye gelir olsun. Bolu iktidarın siyasi olarak güçlendiği bir il oldu. Yeni seçilmiş Spor bakan yardımcımız Metin Yılmaz varken Bolu stadyumunu şehir merkezinden taşımalıyız. Bir an evvel bunu hayat geçirmenin yollarını bulalım. Spor Bakan Yardımcımız Sayın Metin Yılmaz’dan konu için yardım alalım. Bu fırsatı değerlendirelim” Başkan Yılmaz ise Beykoz’un konuşmasının ardından “D-100 deki bina kullanılmakta etrafındaki kirlilik gözümüzden kaçmış olabilir. Stadyum konusuna gelince Bolu tarihinde ilk defa iki tane bakan yardımcısı çıkartmasıyla siyasal gücünü gösterdi. Fakat stadyumun taşınmasına Metin Yılmaz’ın gücü yetmez. Ben bu konuyu Başbakana ileteceğim. Orman Parkının yanındaki çıkmaları bende beğenmiyorum ama proje böyle. Yasa gereği bunları kaldırmamız için projeyi çizen mimardan izin almamız gerekir. Bunun için arkadaşlar notlarını alsınlar ve ahşap bir koruma yapalım” dedi. Mecliste dilek temennilerde ilk konuşmayı yapan CHP’li Naci Yörük,”Hükümet devletin “Kozmik Odalarına” girdi, siz belediyenin imar müdürlüğünün kapılarını kapatıyorsunuz. Bu ne demektir, bu nasıl bir anlayıştır. Siz belediyeyi halka bu şekilde kapatamazsınız. Amacınız nedir? Diye sordu. Başkan Yılmaz toplantıyı şu sözleriyle sonlandırdı: “Ramazandan sonra cadde şekillenmiş olacak. Kurumsal yapıyı tam olarak şekillendiremedik. Fakat çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında teknik yapı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu sayede vatandaşla aramızdaki mesafe sonlanacak, vatandaşın her türlü sorunu 444 26 88 aradığında halledilecektir” diye cevapladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2013, 21:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124