Öz görevden uzaklaştırıldı

Bolu'ya düz savcı olarak atan Zekeriya Öz HSYK 2. Dairesinde yapılan toplantı ile hakkındaki soruşturması sonuçlanana kadar görevinden uzaklaştırıldı. Ayrıca Öz'ün yanında 3 Savcı daha haklarındaki soruşturma sonuçlanana kadar görevlerinden uzaklaştırıldılar.

 Öz görevden uzaklaştırıldı

Haber: Semih BAYKAL

 HSYK 2. Dairesinde bugün yapılan toplantı ile Bolu'ya düz Savcı olarak atanan Zekeriya Öz hakkındaki soruşturma süreci bitene kadar görevinden uzaklaştırıldı. Öz'ün haricinde Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç'te hakkındaki soruşturmalar sonuçlanana kadar görevlerinden uzaklaştırıldılar. 

 DUBAİ TATİLİ ÖZ'ÜN BAŞINI YAKTI

 HSYK 2. Dairesine Dubai tatilinin parasını işadamı Ali Ağaoğlu’nun ödemesi ve kanunsuz imar değişikliği talepleri yüzünden meslekten ihraç edilmesi istendiği öğrenildi. HSYK 2. Dairesi’ne gönderilen raporda, Savcı Zekeriya Öz’ün 18 Aralık’ta Emniyet Müdürlüğü’ne giderek oradaki kolluk görevlilerini tehdit ettiği savunuldu. Fatih Belediyesi’ni baskı altına almaya çalıştığı öne sürülen Öz’ün, yılda 25-30 kez yurtdışına çıktığı, Dubai tatilinin masrafı olan 20 bin 259 doların da işadamı Ali Ağaoğlu’na ödettirildiği bu yüzden Savcı Öz'ün soruşturması tamamlanana kadar görevinden ihraç edildiği öğrenildi.

 ÖZ TWİTTER’DAN BOMBALADI

 Hakkında verilen karara olan tepkisini sosyal medya üzerinden gösteren Zekeriya Öz kişisel twitter hesabından şunları yazdı; “Yürütmenin boyunduruğu altına girmiş bağımlı yargı tüm aşamalarıyla teşekkül etmiştir. Bu halde 16 yaşındaki çocuğun tutuklanması da beklenir.”, “Hakaretten şüpheliyi gözaltına aldırmayan savcının sürülmesini yapan kurulun kendi iradesinden sözedilemez.”, “Milletimin hakkını hırsıza yolsuza yedirmediğim için verdiğim mücadele sonucunda sürülmem ve görevden alınmam büyük bir şereftir.”, “Milletin malını canını korumak için verdiğim tüm emekler milletime helal olsun. Hırsızlar uğursuzlar ve uşaklarını da Allaha havale ediyorum”, “Allahıma sonsuz şükür ve hamdolsun yolsuzun hırsızın yanında olmadığım şahsıma zarar gelecek diye hırsızlığa kanunsuzluğa boyun eğmedim için”

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatansever
vatansever - 6 yıl Önce

allah'ın sopası yok. bu daha iyi günleri, yakında neler olacak bekleyip göreceğiz.

SIRADAKİ HABER

banner128