Özak hayal âleminde yaşıyor

Karacasu belediye başkanı Celal Beydili AK Parti Bolu merkez ilçe başkanı Erol Özak’ın kendisi ve Karacasu belediyesi ile ilgili olarak açıkladığı iddiaların gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

Özak hayal âleminde yaşıyor
 Haber; Ayşe Muş

 

Karacasu belediye başkanı Celal Beydili AK Parti Bolu merkez ilçe başkanı Erol Özak’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi. Beydili, Erol Özak tarafından gazetelere verilen demeçlerde belediye ve şahsı ile ilgili iftiraların yer aldığına dikkat çekerek; “Öncelikle belediye düğün yerinin Ak parti döneminde yapıldığını ve benim tarafımdan bu salonun yıktırıldığını ifade etmiştir. Eğer kendisi bunu böyle biliyorsa yanlış biliyor, birileri bu şekilde ifade ettiyse yanlış bilgi vermişler.” Dedi. Beydili; “Eski Karacasu belediyesi düğün salonu kapalı bir düğün salonu değil idi. Yerden belli bir yükseklikte bulunan, beton zemin üzerine konumlandırılan, ahşap direklerin üzerine çatı kaplama yapılmıştı yani etrafı açıktı ve alanı küçüktü. Kış mevsimi ve yağmurlu günlerde burada hizmet verilmemekteydi. Bize kapalı geniş bir salon gerekliydi. Yeni salonun yapılma gerekçesi budur. Bu salon Ak parti döneminde değil eski başkanımız Sayın Necati Kılıç döneminde yapılmıştır. Buradan Erol Özak’ın hem Karacasu’yu hem de yapılan hizmetleri ne kadar bildiği anlaşılıyor. Kendisine söylüyorum; eğer bir bilgiyi tam anlamıyla bilmiyorsa kesinmiş gibi konuşmak yanlıştır.” Dedi.

 

“Özak altından kalkamayacağı

bir ithamda bulunmuştur”

 

Karacasu belediye başkanı Celal Beydili sözlerine şu şekilde devam etti; “Erol Özak’ın bir diğer ifadesi ise; “Evimin yapımını gerçekleştiren firma ile düğün salonun yapımını gerçekleştiren firmanın aynı olduğudur Erol Özak altında derin manalar gizlediği, bu son derece manidar cümlesi ile şahsıma hakaret etmekle kalmayıp altından kalkamayacağı çirkin bir ithamda bulunmuştur. Kimse, Erol Özak da dahil olmak üzere şahsıma böylesi bir ithamda bulunamaz. Madem bir iddia ortaya koyuyorsunuz. Bunu daha açık bir şekilde ifade ederek ispatlayarak konuşmanız gerekir. Aksi halde nazarımda bir iftiracısınızdır.” Diye konuştu.

 

“İhale komisyonun içinde

belediye başkanı yer almamaktadır”

 

Beydili; “Yapılan çok amaçlı salon yapımı gerçekleştirilmeden önce açık ihale usulü ile ihaleye sunulmuştur. İhale komisyonun kararı ile ihale gerçekleştirilmiştir. İhale komisyonun içinde belediye başkanı yer almamaktadır ve salon 176.000 lira ile ihale edilmiş, 140.000  lira ile Öztürk inşaatta kalmıştır. Her türlü evrakı mevcuttur.

Elbette meyve veren ağaç taşlanacaktır. Bizler yoluna kendimizi adadığımız için önümüze çıkan engellere aldırmadan yapacağımız hizmetlere bakarız. Ama kimse benim üzerime asla yapmadığım ve yapmayacağım bir şeyi bana ithaf edemez, Sayın Erol Özak da dahil olmak üzere bunu kimse söyleyemez. Ben insanları siyasi kimliklerine göre sınıflandırmam. Soru sordunuz belgelere ve gerçeklere dayandırılarak size cevabım budur. Aksini iddia ediyor iseniz ispatlamak durumundasınız.” Şeklinde konuştu.

 

“Yapılan çalışmaları görmemek için kör olmak gerekir”

 

Karacasu belediye başkanı Celal Beydili sözlerini şu şekilde tamamladı;”Sayın Erol Özak Karacasu beldesinin 5 yılının heba olduğunu söylüyor. Yapılan çalışmaları görmemek için kör olmak gerekir. Bundan 4 yıl önceki dönemde çalışmalar heba olmamışsa şimdi olması imkânsızdır. Yapılan çalışmalar somut örnekleriyle mevcuttur. Eğer bunu Erol Özak görmek istemiyorsa bu onun şahsi sorunudur. Kendisine göre belde halkının menfaatine çalışmak geçen zamanın heba olması anlamına geliyor herhalde. Bizden önce yapılan hizmetler varsa somut örnekleriyle görmek isteriz. Bu 4 yıl içerisinde beldenin su problemi çözülmüş, sokakların temizliğine büyük özen gösterilmiş, alt yapı sorunu çözümlenmiş, asfalt gerekli yerlere asfaltlama, gerekli yerlere kaldırım taşları döşenmiştir. Parklar yeniden dizayn edilmiş, çevre düzenlemesi gerçekleştirilmiş, ışıklandırma yapılmış, çardaklar yerleştirilmiştir. Düğün ve kültür salonu yapılmış, su ana hatları yenilenmiş ve kapkaçlarının bakımları yapılmıştır. Su deposunun iç ve dış bakımı yapılmış, üzeri örtülmüştür. 5.776 bin metrekareli alan belediyeye kazandırılmıştır. Bu sesler yaklaşan korku dolu ayak sesleridir ve bu yersiz, manasız ithamlar o ayakların sıçrattıkları çamurdur. O çamur bizde iz bırakmaz; çünkü güneş balçıkla sıvanmaz.”

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2013, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124