ÖZBAĞ PLAJ MÜJDESİ VERDİ

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük gölü olan Bolu’nun Seben ilçesinde bulunan Seben Gölü’nde plaj çalışmaları başlıyor. Seben’in AK Partili Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Karadeniz, Akdeniz ve Ege’den getirilecek olan deniz kumuyla plaj yapacaklarını söyledi.

ÖZBAĞ PLAJ MÜJDESİ VERDİ

HABER: KASIM ŞAHİN

 

Son yıllarda yaptığı başarılı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken  Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Seben Gölü’nde plaj yapacaklarının müjdesini verdi.

“Ege, Akdeniz ve Marmara’dan kum getireceğiz”

Abant Gölü’nün 7 katı büyüklüğündeki Seben Gölü’nde yapılacak plaja Türkiye’deki tüm denizlerden kum getireceklerini söyleyen Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, “Yapacağımız plaja Karadeniz’den, Ege’den Akdeniz’den ve Marmara’dan kum getirerek plajımızı yapacağız. Buradaki amacımız tüm bölgelerimizin kumunu buraya getirerek ortak bir plaj oluşturmak. Yani tüm denizlerimizin kumunu aynı plajda buluşturacağız” dedi.

“Plaj için çok elverişli”

Özbağ, Seben Gölü’nün yüzmek için oldukça elverişli olduğunu belirterek, “Bilindiği üzere Seben Gölü Taşlı Yayla üzerinde yapıldı. Yani gölün zemini taş ve kaya. Yani burada çamura çökeğe rastlayamazsınız. Bölge plaj için elverişli yapıya sahip. Bu sebeple gölümüz su sporları ve yüzmek için oldukça elverişli. Yapacağımız plajla birlikte göle girmek için muhteşem bir ortam oluşmuş olacak” şeklinde konuştu.

“AK Parti İl Başkanımız destek sözü verdi”

Plajın en büyük hayallerinden biri olduğunu ifade eden Süleyman Özbağ, sözlerine şöyle devam etti;

 “Bu gölü yaparken en büyük hayallerimizden biri buraya plaj yapmaktı. Şu an herkesinde bildiği gibi gölümüzde su sporları yapılmaya başlandı ve oldukça da rağbet görüyor. Plajımızın yapılmasıyla birlikte gölümüz bölge turizmi açısından daha önemli bir hal alacak. Geçtiğimiz günlerde İl Başkanımız Nurettin Doğanay buraya plaj yapılması için ellerinden gelen tüm desteği vereceğini açıkladı. Bu bizi ve bölge insanımızı oldukça heyecanlandırdı. Amacımız önümüzde ki yıl plajımızı hizmete açmak” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
goca sebenli
goca sebenli - 4 yıl Önce

önce sebenin yollarına bi el atın, arabalara insanlara yazık günah. plaj sizin neyinize....

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 4 yıl Önce

çok güzel de yüzme sonrası duş için kullanma suyunu ve en önemlisi içme suyu sorununu da çözebilirseniz tabiki süper olur.

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

cumartesi günü seben şenliğine giderken, sultan hamamı önüne tek araba gönderdiniz. yaslı yaşlı insanlar ayakta kaldı.ikinci araba için defalarca belediye arandı ama kimsenin kimseden haberi olmadığı için üstüste yola cikildi ..belediye başkan yardımcıları sadece havalı havalı gezsin.haftasonu olunca belediye sahipsizmi kalıyor ? ah alaatin bey, etrafında insan çok ama işe yarayan yok..

SIRADAKİ HABER

banner128