Özcan 13 oyla dışarıda kaldı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen kurultayında genel başkan yine Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kurultayın ikinci gününde gerçekleştirilen PM üyeliği için verilen mücadelede ise Bolu’dan iki isim vardı.

 Özcan 13 oyla dışarıda kaldı

HABER: FARUK ÇİDEM

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara’da gerçekleştirdiği 35. CHP Olağan Kurultayında genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha güven tazeleyerek yerini korudu. Çarşaf liste ile yapılan kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi listesindeki birçok isim çizik yedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun hazırladığı 52 kişilik anahtar listeden 29 isim PM'ye girebilirken, delegeler tarafından seçilen 23 isim ise listeyi delmeyi başararak PM'ye girdi.

ÖZCAN VE COP DIŞARIDA KALDI

Kurultay öncesinde Muharrem İnce ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun anlaştığı ve İnce’nin vereceği birkaç ismin anahtar listeden PM’ye gireceği haberlerinde CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın da ismi geçiyordu. Bolu’dan CHP PM’ye aday olan bir diğer isim ise milletvekili adayı Burak Cop oldu.

Ulusal basında çıkan haberlerin aksine Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alamayan CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan delegelerin sadece 289 oyunu alabildi. PM’ye giren son üye ise 302 oy aldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 19:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kilicdaroglu varsa biz yokuz
Kilicdaroglu varsa biz yokuz - 5 yıl Önce

ilk secimde tanju ozcanda olmayacak,chpli bir vekilimizde olmayacak.demedi demeyin,gonderin basinizdakini

z.vuran
z.vuran - 5 yıl Önce

son zamanlarda iyi küfredemiyordu onun icin secilemedi

SIRADAKİ HABER

banner128