ÖZCAN BASIN MENSUPLARINI UNUTMADI

Bolu Belediye Başkan Adayı Sayın Tanju Özcan’ın“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ”dolayısıyla yayınlamış olduğu açıklama yayınladı.

ÖZCAN BASIN MENSUPLARINI UNUTMADI

Haber: Erdal TANRIVERDİ

 

Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju ÖZCAN “Halkın haber alma ve bilgi edinme hakkının teminatı olan gazetecilik, en dinamik ve zor mesleklerden biridir. Basın;  toplumun her kesiminin sesi olmasıve yol gösterici olması bakımından büyük önem arz etmektedir. Bu bakımdan da basın özgürlüğünün tam olması gerekmektedir. Basın mensuplarının ilkeli, tarafsız ve cesurca bir tavır sergilemeleri, toplumun basına olan inancını ve güvenini koruyacaktır” dedi.

 

Ayrıca Özcan” Son dönemlerde, Gazetecilik mesleğinin idealleri ve ilkeleri,  siyasi baskı ve tehditlerkarşısında zorgünler geçirmekte. Birçok basın emekçisinin işine son verilmekte, çalışan gazeteciler iş güvencesindenyoksunolarakgörev yapmaktadır.  Bunun önlenmesi için; gazeteci, yazar ve medya çalışanlarının maruz kaldığı işten attırma, ambargo, hukuksuz yargılama, sansür ve hakaret davaları gibi uygulamaların önüne geçilerekgazetecilik mesleğine itibarının geri verilmesi gerektiğine de değindinerek, Basın ve medya dünyasının arzu edilen özgürlük ortamına kavuşması dileğiyle, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, basın emekçisi arkadaşlarıma başarılar diliyorum dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129