Özcan belediyeye müfettiş gönderilmesini istedi

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan Bolu’daki 18. Madde uygulamasını TBMM gündemine taşıdı. Bolu’ya bir müfettişin gönderilmesinin zamanının gerektiğini söyleyen Özcan; “ Konu incelediğinde Bolu’da...

Özcan belediyeye müfettiş gönderilmesini istedi

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan Bolu’daki 18. Madde uygulamasını TBMM gündemine taşıdı. Bolu’ya bir müfettişin gönderilmesinin zamanının gerektiğini söyleyen Özcan; “ Konu incelediğinde Bolu’da 18’inci madde mağdurları ve 18’inci madde zenginlerinin nasıl yaratıldığı görülecektir” dedi.

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, 18. Madde uygulamalarının Bolu’da haksız yere uygulandığını belirterek, konunun incelenmesi ile ilgili olarak müfettiş gönderilmesini istedi. Özcan, “Bolu AKP’li bir belediye başkanı tarafından iki dönemdir yönetilmektedir. Bu belediye başkanı Bolu’da sorumsuzca 18. Madde uygulamaları yapmaktadır. Bu uygulamalar yapılırken ciddi usul ve keyfilik yaşanmaktadır. Bunu nereden biliyorum, 18. Madde uygulamaları ile ilgili Sakarya İdari Mahkemelerinin verdiği kararlardan biliyorum. Dava açmaya ve itiraz etmeye kalkan vatandaşlar Belediye tarafından sindirilmeye çalışılıyor. Ben buradan hükümete sesleniyorum. Lütfen bir müfettiş göndererek, Bolu Belediye Başkanı tarafından bugüne kadar yapılan tüm 18.madde uygulamalarını incelesin. İncelettiğinizde şunu göreceksiniz, Bolu’da 18’inci madde mağdurları ve 18’inci madde zenginlerinin nasıl yaratıldığını göreceksiniz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128