ÖZCAN; “BİZİM PARTİNİN ALTI OKU HANGİ AKP YÖNETİCİSİNE BATMIŞ”

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu milletvekili Tanju Özcan partilerinin bayraklarının kaldırılmasına sert tepki gösterdi. Özcan, bu ahlaksızlığı yapanların bir an önce o bayrakları tekrar yerlerine asmaları gerektiğini aksi takdirde olacaklardan kendilerinin sorumlu olmadığını belirtti.

 ÖZCAN; “BİZİM PARTİNİN ALTI OKU HANGİ AKP YÖNETİCİSİNE BATMIŞ”

HABER: FARUK ÇİDEM

Dün parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili adayı Tanju Özcan partilerinin bayraklarının sökülmesine çok sert tepki gösterdi. Özcan; “AKP Bolu teşkilatı yapılan anket sonuçlarına baktı ve içlerini bir korku sardı. AKP 3-0 yapacağız edebiyatı yapıyor ama ikinci milletvekilliği bile zor görünüyor. Yalvar yakar başbakanı Bolu’ya getiriyorlar. Bu bizim için sorun değil, Davutoğlu’nun Bolu’ya gelmesi AKP’ye bir şey katmaz aksine azaltır. Davutoğlu’nun Bolu’da miting yapmasıyla, 23 Nisan’da onun koltuğuna oturan çocuğun Bolu’da mitingi yapması arasında hiçbir fark yok. Tayyip Erdoğan’ı bile getirseler Bolu’da AKP’yi kurtaramazlar elimizden.  Ancak bu arkadaşların atladığı bir şey var. Türkiye’de tek parti AKP değil. AKP bu ülkeyi sadece yönetiyor, ülkenin sahibi değil. Türkiye’de siyasi partiler kanuna göre en az AKP kadar muhalefet partilerinin tamamının hakları da var.

“HEM OYUNBOZAN HEM DE YALANCILAR”

Bayrak asma konularında falan bütün şehirlerde oyunbozan hep muhalefet partileri olur. Burada oyunbozan, sözünde durmayan AKP oluyor. Geçtiğimiz yerel seçimlerde konvoy yapılmayacak diye bütün partiler anlaştı ama bunlar son gün kaypaklık yaptılar. Bu seçimlerde de bayraklar her yere değil sadece seçim bürolarına asılsın diye ama yine anlaşmayı ilk bozan AKP oldu. Bu sefer biz ve diğer partiler de bayraklarımızı astık, hangi yetkiyle hangi hadle olduğu belli değil geçtiğimiz akşam ağırlıklı olarak bizim bayraklarımızı ve bazı bölgelerde diğer partilerin bayraklarını toplamışlar. Ve bunu yaparken de diyorlar ki; ‘CHP il başkanından izin aldık, Tanju Beyin danışmanının haberi var...’ Bunlar açıkça da yalan söylüyorlar. Bu artık utanmazlıktır, aymazlıktır. Davutoğlu gelecekse gelir, o bu ülkenin başbakanı ama Cumhuriyet Halk Partisi’de bu ülkenin ana muhalefet partisi ve kurucu partisi. Davutoğlu bizim altı okumuzdan rahatsız olacaksa buyursun olsun. Eğer bir başka partinin bayrağından rahatsız oluyorsa onun bir sorunu var demektir. Bizim partinin altı oku hangi AKP yöneticisine batmış. Böyle bir terbiyesizlik olur mu?

“OLABİLECEKLERDEN BİZ SORUMLU DEĞİLİZ”

Sabah bizim il başkanımız AKP il başkanı ile görüştü ben de Ali Ercoşkun ile görüştüm. Bu olayı tüm Türkiye duydu. Ankara İstanbul başta olmak üzere civar illerdeki partililerimizi zor tutuyoruz. Buradan AKP’yi uyarıyoruz, bu bayraklar yerine takılacak. Aksi takdirde AKP’nin bayrakları orada kalmayacak. O bayrakları şehir dışından gelip sökmek için can atanlar var. Biz engel olamayız. Salı günü Başbakan geliyor. O gün olabilecek olaylardan AKP’nin sorumlu olduğunu kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Hem bizim hem de diğer siyasi partilerin bayraklarını yerlerine takacaklar ve özür dileyecekler. Aksi takdirde kendileri bilir, meydan boş değil.

“VALİYE DE SESLENDİ”

Yasalar AKP için ne kadar varsa bizim için de o kadar var. Vali beye de sesleniyorum. Vali bey Bolu valisi gibi davranacak. AKP’nin bayraklarının asılması uğruna başka partilerin bayraklarının asılmamasına göz yumacak ve ne yapayım ben diyecek. Kusura bakmasın o yapmazsa görevini onun yerine başkaları yapmaya kalkar bunun sonucunda da istenmeyen olaylar olur. Bu konuda gerekli uyarımızı yapıyoruz.

“ANKET SONUÇLARINI AÇIKLAYACAĞIM”

Her türlü engellemelere ve çıkartılan zorluklara rağmen çok güzel bir kampanya yürütüyoruz. Yapılan anketlere de bu yansıdı. Önümüzdeki hafta içinde çok kapsamlı bir anketin sonuçlarını açıklayacağım. Bütün Bolu duyacak ve AKP Bolu’da nereden nereye gelmiş bunu herkes görecek. Bolu’da öyle görülüyor ki milletvekilliğinde 2-1 gibi bir dağılım olacak. Ama iki milletvekili çıkarmaya daha yakın olan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Son iki ay içinde CHP’nin Türkiye’deki oy artışından daha fazla artıran ender illerden bir tanesi Bolu. Son 20 gün içinde bu daha da fazla artacaktır.

FENER ALAYINA DAVET ETTİ

19 Mayıs Salı akşamı gerçekleştirecekleri Fener Alayı’na tüm Bolulu vatandaşları davet eden Tanju Özcan yürüyüşle ilgili bir değişikliği de belirtti. Davutoğlu’nun Bolu’da yapacağı miting sebebiyle yürüyüşün saatini ve güzergahını değiştirdiklerini söyleyen Özcan, saat 21.00’de Cici Taksi alt geçidinde toplanıp Anıtpark arkasından yürüyerek valiliğin önünde Fener Alayı’nı sonlandıracaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128