Özcan; “Bu ülkeyi yöneten hükümeti kınıyorum“

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan CHP İl Binasında basın toplantısı düzenlendi. Özcan düzenlediği basın toplantısında ilk olarak, Mersin'in Tarsus İlçesinde Özgecan Aslan'ın önce tecavüz edilip daha sonra vahşice üç kişi tarafından katledilmesi konusunda hükümeti açıkça kınadığını ifade etti. Ayrıca CHP'nin içerisindeki kavgaların son bulduğu konusunda ve 29 Mart'ta Bolu'da ön seçim yapacağını, adaylık başvurularının da 17 Şubatta başlayıp, 24 Şubatta son bulacağını açıkladı. Özcan kendisinin de aday olduğunu resmi olarak açıkladı.

 Özcan; “Bu ülkeyi yöneten hükümeti kınıyorum“

Haber: Semih BAYKAL

Özcan basın toplantısında ilk olarak Mersin'in Tarsus İlçesinde üç kişi tarafından önce tecavüz edilip daha sonra da vahşice katledilmesi konusunda açıklama yaparak şunları söyledi; "Türkiye elin bir olayla sarsıldı. Özgecan Aslan kardeşimiz hunharca, sapıkça katledildi. Bundan dolayı bu ülkeyi yöneten hükümeti kınıyorum. Hani şu anda ülkenin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan devrin Başbakanı bir kaç yıl önce Fırat nehrinin kenarında kaybolan koyunun hesabını bile bana sorun demişti. Şimdi doğal olarak Mersin gibi bir yerde 20 yaşında kaçırılıp, tecavüz edilip, yakılan bir kızın hesabını da elbette ki bu ülkeyi yönetenlerden soracağız ve bu hesabı vermekten kaçamayacaklar. Allah gani gani rahmet eylesin. Gerçekten ben bir kaç gündür Avrupa da üç değişik ülkedeydim. Bu olay bütün Dünya da şok etkisi yarattı ve gerçekten orada Türk vatandaşı olmayan yabancılarında sadece insani duygularla bu olay karşısında ne kadar şaşkına düştüklerini ve ne kadar üzüldüklerini birebir gördüm. Ama bu olayı da unutturmayalım. Bu olay en azından bundan sonra kadına yönelik şiddetinin, kadın cinayetlerinin azalmasına bu olaya göstereceğimiz tepki vesile olur. O yüzden ne olur bu olayı unutmayalım ve unutturmayalım" diye söyledi.

 

"PARTİ İÇERİSİNDEKİ TÜM TARTIŞMALAR SON BULDU"

 

Özcan, artık parti içerisindeki tartışmaların son bulduğunu da açıklayarak şunları belirtti; " Partili arkadaşlarıma iki iyi haber vermek istiyorum. Birincisi bir süredir basında Cumhuriyet Halk Partisinin içerisinde şöyle, böyle sıkıntılar var diye yazılıp çiziliyordu. Evet birazcık abartılsa da vardı. Ama son iki haftadır Cumhuriyet Halk Partisinde tam anlamıyla barış rüzgarları esiyor. Ben buradan sayın il başkanıma teşekkür ediyorum. Partideki sorunlarla ilgili bir inisiyatif aldı. Herkesin İl Başkanı gibi meseleleri masaya yatırmamızı sağladı ve bunun sonucunda da Parti içerisindeki tüm tartışmalar son bulmuş oldu. Bundan sonra CHP bundan önce olduğu gibi artık parti içi sorunlar basında ve kamuoyunda tartışılmayacak"  diye belirtti.

 

"BOLU'DA 29 MART'TA ÖN SEÇİM YAPILACAK"

 

Özcan, Genel seçimler öncesinde CHP'nin adaylarını belirlemesi için 29 Mat'ta Bolu2da hakim gözetiminde bir ön seçim yapılacağını açıklayarak; "Biz hep istiyorduk ve söylüyorduk. CHP adayını o şehir de yaşayan CHP'liler belirlemeli diyorduk. 2011 ve 2014'de böyle olmuştu. 2015'de de böyle olmasını istedik ve genel merkezimiz de,  parti meclisimiz de toplandı ve Bolu'da hakim gözetiminde tüm üyelerin katılımıyla 29 Mart'ta ön seçim yapılmasına karar verdi. Kararın partimize ve Bolu'muza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bununla ilgili bir bilgi daha veriyim. Adaylık başvuruları 17 Şubat'ta başlıyor ve 24 Şubat'ta bitiyor. Aday olmak isteyen arkadaşlarımıza, partililerimize ve  CHP'ye gönül veren herkese basın aracılığıyla duyuruyorum. Başvurularla ilgili İl Başkanımız Kazım Karsu'dan gerekli bilgileri alabilirler. Başvurular bizzat Ankara'ya Genel Merkeze yapılacak. Ben şunu ifade etmek istiyorum; Bu süreçte yarışacak tüm arkadaşlarımın CHP'ye yarışır bir şekilde yarış içerisinde olacaklarından hiç kuşku duymuyorum. Şimdiden de bu yarışta yer alacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum" diye açıkladı. Ayrıca Özcan bu dönem de Milletvekili olmak istediğini söyledi ve aday olduğunu resmen açıkladı.

 

"BU SEÇİME AVRUPA'DAN CİDDİ BİR KATILIM OLACAK"

 

Son olarak Özcan, Avrupa'daki Türk vatandaşlarının Türkiye'de olanlarla ilgili duyarlı olduğunu ve bu seçimlerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden çok farklı olacağını anlatarak; "

Son olarak az önce söyledim bir kaç gündür yurt dışındaydım. Üç ülkede toplam 6 şehir de değişik panellere katıldık. Memnuniyetle gördüm ki Avrupa'daki vatandaşlarımız Türkiye'de olanların tamamının farkında ve son derece duyarlılar. Bu seçimde, Cumhurbaşkanlığı seçiminden farklı olarak Avrupa'dan ciddi bir katılım olacağını öngörmüş oldum. Bunu da memnuniyetle karşıladım" diye anlattı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 09:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
mkamil
mkamil - 6 yıl Önce

sayın vekil, neden hükümeti kınıyorsunuz, anlaşılmadı.

SIRADAKİ HABER

banner128