ÖZCAN: “Esnaf Bakanlığı geliyor”

CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan, “CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kurulacak. Bu bizim çok önemli bir projemiz. Ben de esnafın içinde olan ve onların derdini en iyi bilen milletvekillerinden biriyim ” dedi.

 ÖZCAN: “Esnaf Bakanlığı geliyor”

Hafta sonu Ankara’da, partisinin seçim bildirgesinin açıklandığı ve adaylarının tanıtıldığı toplantıya katılan CHP Milletvekili Tanju Özcan, bugün çalışma programına Gölyüzü mahallesinde yaptığı esnaf gezisiyle devam etti.

Kalabalık bir CHP’li grupla birlikte mahallede temaslarda bulunan Özcan’a olan ilgi büyüktü. Tüm çalışmalarına en az 2 milletvekili çıkarma hedefiyle devam ettiklerini ve tempolarında hiçbir şekilde düşme olmadığını ifade eden Özcan, “bizim çalışma azmimizi gören vatandaşlarımız da bizi överek onurlandırıyorlar. Birçok kişinin ‘artık AKP’ye oy vermeyeceğim. Bu seçim oyum senin’ demeleri bütün yorgunluğumu aldığı gibi yeni bir enerji veriyor bana” diye konuştu.

Bu seçim kampanyasında en büyük mutluluklarından birinin de esnaftan gördüğü ilgi olduğunu belirten Özcan, “esnafımız bu hükümetten yılmış, umudunu tüketmiş durumda. Hangi dükkandan içeri girsem, dert dinliyorum” dedi.

SIFIR FAİZLİ KREDİ KULLANDIRACAĞIZ

Esnafın derdini her gün içlerinde olan biri olarak çok iyi bildiğini vurgulayan Özcan, seçim bildirgelerinde açıklanan konuları ilk olarak Gölyüzü mahallesindeki esnafa anlattığını ve çok olumlu tepkiler aldığını söyledi. Özcan, “İlk olarak Esnaf Bakanlığı’nı kuruyoruz. Bu bakanlık sayesinde esnafımızın sorunlarını bakanlık düzeyinde ele alacağız. Kira, araç gideri gibi işyeri masrafları vergiden düşürülecek ve sözde değil gerçek anlamda AVM ve hipermarketlere karşı esnafımız korunacak. Belki de önemlisi esnafımıza, ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız” dedi.

Prim borcu olan esnafın da sağlık hizmetlerinden yararlanacağını belirten Özcan, “CHP iktidarında esnafımız çok daha güçlü olacak. Siftah yapamayan esnafımızın yüzü gülecek” diye konuştu.

Özcan ve beraberindeki çok sayıda partili, Gölyüzü mahallesindeki çalışmalarına ev ziyaretleri ile devam etti. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2015, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128