Özcan il başkanı için önerge verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan geçtiğimiz günlerde Düzce’de 3 kişi tarafından darp edilen CHP İl Başkanı için TBMM’de bir araştırma önergesi verdi.

Özcan il başkanı için önerge verdi

HABER: FARUK ÇİDEM

Tanju Özcan TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, “yaşanan bu olay kutuplaşan ve anlayıştan gittikçe uzaklaşan siyasetin ne boyutlara geldiğinin en basit örneğidir dedi

CHP Düzce İl Başkanına güpegündüz yapılan bu saldırı aynı zamanda ülkemiz demokrasisine ve siyasetine yapılan bir saldırıdır. Bu saldırı kimsenin görmezden geleceği, hafife alacağı ve örtbas edeceği bir saldırı niteliğinde değildir” dedi.

SALDIRILAR ÖRGÜTLÜ HAL ALMIŞTIR

Yapılan bu saldırılar, Anayasa tarafından güvence altına alınmış ifade özgürlüğü ve siyaset yapma hakkının açıkça ihlalidir. Siyasilere yapılan bu saldırılar artık münferit olmaktan çıkmış örgütlü bir hal almıştır. Siyasiler artık bu örgütlü güçlerin baskıları ve şiddeti karşısında düşüncelerini özgürce ifade edememektedirler.

Sosyal medyanın gündelik hayatımızdaki öneminin artmasına paralel olarak, siyasilere sosyal medya platformlarında nefret söylemleri de artmıştır. İnternet ortamının verdiği özgürlük sayesinde kişilerin kimi zaman bilinçli kimi zaman bilincinde olmaksızın hakaret ve nefret söylemlerini daha rahat kullandıkları açıkça görülmektedir.

SİYASİLER HEDEF HALİNE GELDİ

Türkiye, uzun yıllardır siyasilerin ve medyanın nefret söylemleri ile ayrıştırılmaya çalışılmıştır. İktidarın kullandığı dil ve muhalif seslere takındığı üslup aynı görüşü paylaşmayan siyasileri bazı guruplar önünde hedef haline getirmiştir.

İktidarın paramiliter yapılar aracılığı ile siyasilere uyguladıkları baskı Türk demokrasisinin geleceği adına büyük tehlike oluşturmaktadır.

SALDIRGANLAR CESARETLENDİRİLİYOR

Osmanlı Ocakları ve buna benzer paralel amaçlarla yapılanmış oluşumlar, kendi düşüncesinde olmayan, muhalif gördükleri parti temsilcilerine ve üyelerine saldırmakta, bir şekilde gözdağı vermekte hatta yaptıkları saldırıyı videoya çekerek sosyal medyada paylaşacak kadar ileri gitmektedirler. Bazı siyasilerin söylemlerinin ve açıklamalarının da siyasetçilere şiddet ve saldırıları cesaretlendirdiği de bir vakıadır.

Siyasilere yapılan bu saldırılar ülkemizin nereye doğru gittiğini ortaya koymaktadır. Saldırıların önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda çok daha tehlikeli tablolar ile karşılaşacağımız ortadadır.

Ülkemizin geçmişte birçok kez tanık olduğu bu şiddet manzarasına artık bir son verilmesi Türk siyasetinin geleceği için önemlidir.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 18:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
recep
recep - 5 yıl Önce

bolu il başkanımız aynı şiddete maruz kalsa idi tanju bey kılını bile kıpırdatarmıydı acaba komünist partili gençler dergi sattığı gerekçesi ile darp ediliyor tek bir açıklaması veya desteği yok esefle kınıyorum ve de bu hareketini yangından mal kaçırma hevesi olarak yorumluyorum

SIRADAKİ HABER

banner128