Özcan Meclise çadır kuracak

Meclis'teki kurada kendisine oda çıkmayan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan misafirlerini başka milletvekillerinin odasında ağırlamak zorunda kalınca isyan etti. TBMM’de çekilen kurada oda çıkmayan ve ikinci kuraya...

Özcan Meclise çadır kuracak

Meclis'teki kurada kendisine oda çıkmayan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan misafirlerini başka milletvekillerinin odasında ağırlamak zorunda kalınca isyan etti. TBMM’de çekilen kurada oda çıkmayan ve ikinci kuraya kalan Özcan, “Tebrik için gelen çok oluyor ama ağırlayacak bir yerim bile yok. Ziyaretçilerimi başka milletvekillerinin odasında ağırlıyorum. Sorun çözülmezse Meclis’in bahçesine çadır kuracağım” dedi.

 
CHP, 34 yıl aradan sonra Bolu’dan milletvekili çıkardı. Ancak CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın TBMM’de bir odası bile yok. Bu durumun büyük bir sıkıntı yarattığını söyleyen Özcan;”Şu anda odam yok, ikinci kuraya kaldım. Bakanlar Kurulu belirlendikten sonra belli olacak. Sekreterim var ama onun da odası yok, kendisine cep telefonu ile ulaşıyorum” dedi.


Ziyaretçilerini diğer milletvekillerinin odasında ağırlıyor
Gelen ziyaretçilerini diğer milletvekillerinin odalarında kabul ettiğine işaret eden Özcan, “Sekreterim var ama onun da odası yok, kendisine cep telefonu ile ulaşıyorum. Meclis’te odam olmadığı için vereceğim bir telefon numaram da yok. Seçim bölgem Ankara’ya çok yakın, üstelik CHP 34 yıl aradan sonra Bolu’da bir milletvekili çıkardı. Böyle olunca ziyaretçim çok oluyor. Tebrik için gelen oluyor ama ağırlayacak bir yerim bile yok. Odam olmadığını görünce de çok şaşırıyorlar.”dedi.

“Meclis’in Bahçesine Çadır Kuracağım”
Meclis’te oda sorununun en kısa zamanda çözümlenmesini bekleyen Özcan, “oda sorunum çözümlenmezse Meclis’in bahçesine çadır kuracağım” diye konuştu.

Misafirhane Arıyor
Ankara’da misafirhanede kalacağını kaydeden Özcan, “Tek başına kalacağım, o yüzden misafirhane bakıyorum. Ev işlerinden anlamadığım için evde tek başıma kalmak zor olur” dedi. İkinci kurada odaları belirlenecek milletvekillerinden 12'si AK Parti, 6'sı CHP ve 2'si MHP'li vekillerden oluşuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128