Özcan partililere kapıyı gösterdi…

Tanju Özcan suçlunun aday sıralaması ve partililer olduğunu söyledi… 1 Kasım genel seçimlerinde Bolu’da oylarını ciddi oranda kaybeden Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili Tanju Özcan dün parti binasında bu düşüşle ilgili bir açıklama yaptı. Özcan’ın sinirli ve gergin görüntüsü açıklamalarındaki sertliğe de yansıdı.

Özcan partililere kapıyı gösterdi…

HABER: FARUK ÇİDEM

 

1 Kasım seçimlerinden sonra ilk seçim değerlendirmesini yapan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan dün basının karşısına çıktı. Üzüntülü ve gergin olduğu gözlenen Özcan’ın basın açıklamasına çok sayıda partili de katıldı. Ancak CHP il başkanı Kazım Karsu’nun, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’ın, İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın’ın partide bulunmayışı gözlerden kaçmadı.

 

OY KAYBETMEMİZE ÇOK ÜZÜLDÜM

 

Seçimlerden sonra buruk bir sevinç yaşadıklarını belirten Özcan şunları söyledi; “bu burukluğun sebeplerinden birisi, yine tek başına bir partinin hükümeti kurması ve 5 milyondan fazla kişinin 7 Haziran’dan sonra tercihini değiştirmesi. AKP’ye karşı bunca yıldır mücadele eden birisi olarak beni mutlu etmedi. Biz halkın iradesini işimize geldiğinde kabul edip işimize gelmediğinde kabul etmeyenlerden değiliz. Niçin seçmenler tercihini değiştirdi gibi bir soru sormak gibi bir niyetimiz de yok haddimiz de yok. Böyle bir sonucun alınmasında bizim ne gibi eksiklerimiz var, bunun üzerinde durmamız lazım. Basketboldaki son saniye üçlüğü gibi Bolu’dan bir tane vekil çıkarmayı başardık. 4 ay önce yapılan seçimde Türkiye’nin en çok oy artıran illerinden birisiyken oy kaybetmemize çok üzüldüm.”

 

AKP KORKUTARAK İKTİDAR OLDU

 

Basın açıklamasına Türkiye değerlendirmesi yaparak başlayan Tanju Özcan; “AKP siyasal olarak hem Bolu’da hem de Türkiye’de bir başarı elde etmiştir. Bu başarıyı elde eden Bolu’daki vekillere tebriklerimi sundum. AKP’den de bazı yöneticiler beni arayarak tebrik etti. Gemileri yakmamak lazım çünkü hepimiz Bolu’da siyaset yapıyoruz. Birbirimize muhtacız. Birbirimizi arayıp tebrik edebiliyor olmamız benim açımdan sevindiricidir.

AKP nasıl oldu da oyunu 5 milyona yakın oy artırdı. Açıkçası AKP insanları korkuttu. Tek başına iktidar ortadan kalkınca ekonomik istikrar bozuluyor, terörle ilgili sıkıntılar ortaya çıkıyor dedi. Aslında terörle ilgili sıkıntıları doğuran AKP’nin kendisi. PKK ile seçim öncesinde ateşkes ilan eden ve ardından siyasi sonuçlarını görünce ateşkesin kendisine yarar sağlamadığını görünce Türkiye’de terör yeniden AKP eliyle başlatıldı. Ben bunu halkımıza yeterince anlatamadığımız kanaatindeyim. Koalisyon kurulamamasında en az suçlu olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bunu halkımıza anlattık ama halk da seçim günü bize şu mesajı verdi; “demek ki bunlar koalisyon kuramıyorlar, biz de yine tek başına bir partiyi iktidar yapalım.” Şeklinde konuştu.

 

SORUMLULARI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM

 

2007’den itibaren bütün seçimlerde oyumuzu artırdık. Ama 1 Kasım’da oyumuzun düştüğü görülüyor. Bunda ana etken aday sıralamasındaki hatadır. Bunu da rakip siyasi partilerin nasıl kullandığını gördük, algı operasyonları ciddi oranda başarılı oldu. Emeği geçen tüm partililerime teşekkür ediyorum. Ancak bu partide aktif görev alıp da çalışmalara katılmayanları önce partililerin vicdanına sonra da Allah’a havale ediyorum. Eğer aktif görev aldıysanız gereğini yerine getireceksiniz. O adayı beğenmedim ya da şu varsa ben yokum gibi anlayışlarla hareket edeceksen sade bir üye olarak yoluna devam edeceksin ve görev almak isteyenlerin önünü açacaksın. Sonuç olarak çıkan bu sonuçtan tüm partililerim üzülüyor. Neredeyse milletvekili çıkaramaz duruma geliyorduk.

 

PROGRAM HERKESİ BAĞLAR…

 

Partinin programı beni de bağlıyor herhangi bir ilçe başkanını da bağlıyor, normal üyeyi de bağlıyor. Bu programda partinin fikirleri açıkça yazılıyor. Burada yazılanlar dışında kimsenin Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında söylem geliştirmeye hakkı da yok, haddi de yok. Program dışında söylenen hiçbir sözün CHP’yi bağlamayacağını söylüyorum. Partimiz içinde çok iyi niyetli olarak partimizin başarısı için mücadele eden ve parti üyelerinin en az yüzde 95’ini oluşturan kitleye hiçbir sözüm yok. Ama parti içinde şunla ya da bunla çalışmam, program içerisindeki şu ilkeyi benimsemiyorum diyen varsa, ben CHP’de misyonumu tamamladım gönlüm başka bir partiden yana diyen varsa işte kapı… Bu partinin artık tek bir vücut olup tek bir söylemin etrafında birleşmesi lazım.  

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 09:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
 ANKARA
ANKARA - 5 yıl Önce

sayin tanju bey ankarada i̇kamet eden sade bi̇r vatandaşim memlekti̇m olan gerede dörtdi̇van gi̇tti̇ği̇m de oturup sohbet esnasinda tanju bey telefonlrimiza bakmiyor di̇yorlar gerede dörtdi̇van genelde senden fazla bi̇r beklenti̇leri̇ yok buna i̇nan hayirli olsun

CHP'li
CHP'li - 5 yıl Önce

dağdan gelip bağdakini kovmak bu olsa gerek! ne dersin tanju bey

SIRADAKİ HABER

banner124