ÖZCAN: “Türk Milleti Katil Değildir”

CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda sözde Ermeni soykırımı iddialarına destek veren tasarıyı oy çokluğuyla kabul etmesini kınadığını ve kararı kabul etmediğini belirtti.

 ÖZCAN: “Türk Milleti Katil Değildir”

CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan, ilçelere yaptığı teşekkür ziyaretlerini bitirmesinin ardından çalışmalarını Merkez’de sürdürmeye devam etti.

Bugün ilk olarak, Bolu Defterdarı Zekai Dede ve yardımcısı Mehmet Cici’yi makamlarında ziyaret eden Özcan, daha sonra defterdarlık personeliyle görüştü.

Özcan ve partililer daha sonra Hastane Caddesi’ndeki esnafı ziyaret ederek, sohbet etti. Cadde de bulunan Fatma Hatun Hastanesi’ne de uğrayan Özcan, burada hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

“ARTIK, OYUM CHP’YE”

Hasta yakınlarından İsmet Demir, adlı bir vatandaşın, “oyumu 3 dönemdir AKP’ye verdim. Devlet Hastanelerinde hizmet bedava olacak dediler, bizden oy aldılar. Doktorlar 5 dakika bakıp, derdimizi dinlemeden ilaç yazıp gönderiyor. İlaç almaya gittiğimizde eczaneden muayene parası istiyorlar. Bu nasıl bedava sağlık sistemi ben anlamadım” diye konuştu. Bundan sonra oyunu CHP’ye vereceğini söyleyen Demir’e teşekkür eden Özcan, “Sağlık ve Eğitim sistemi AKP döneminde neredeyse 6 ayda bir değişiyor. Her bakan koltuğa oturduğunda aynı partiden olmasına rağmen geçen bakanın sistemini baştan aşağı değiştiriyor. Bunlar kendi içlerinde bile birbirinin yaptığı işe güvenmiyor. Tutarsızlıkları halkı canından bezdirdi” diye konuştu.

“TÜRKLER KATİL DEĞİL, ERMENİ SOYKIRIMI YALANDIR”

Çalışmalarına İsmet Paşa caddesine geçerek devam eden Özcan, burada esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Bolu’da yaptığı çalışmaları takdir ettiğini söyleyen Emre Yılmaz adlı vatandaşın, “sözde ermeni soykırım iddialarının Avrupa Parlamentosu tarafından desteklenmesi kararını nasıl değerlendirdiğini” sorması üzerine yanıt veren CHP Milletvekili Özcan, gündemi yakından takip ettiği için Yılmaz’ı kutladı. Özcan, “Haziran 2011 yılında milletvekili seçilmemden hemen sonra aynı yılın Aralık ayında, Fransa Parlamentosu sözde Ermeni soykırımını tanıyan bir karar aldı. Ben, Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nin önüne giderek bu kararı protesto ettim. O zaman AKP’nin hiçbir milletvekili veya yöneticisi bu karar hakkında eylemde bulunmadı. Bolu Milletvekili olarak orada, Türk halkının katil olmadığını, Ermeni soykırım iddialarının büyük bir yalan olduğunu ifade ettim. Eğer AKP hükümeti benim gibi tavrını o zaman gösterseydi, bugün Avrupa Parlamentosu bu kadar rahat bu kararı alamazdı” diye konuştu. Özcan ve beraberindeki partililer çalışmalarını esnaf ziyaretleri ile devam ettiler. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128