Özcan, Vali Baruş hakkındaki şikayet dilekçesini geri çekti

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Türkiye’nin ihtiyacı olan normalleşme sürecine katkı vermek adına geçtiğimiz Haziran ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde gerçekleştirdikleri protesto gösterisinde kendisine biber gazı sıkılması ile ilgili olarak Bolu Valisi Aydın Baruş hakkında ve polis memuru hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı şikayet dilekçelerini geri çektiğini açıkladı.

Özcan, Vali Baruş hakkındaki şikayet dilekçesini geri çekti
Haber: SEMİH BAYKAL

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in geçtiğimiz Haziran ayında 10’uncu Yıl Marşını kaldırmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Cumhuriyet Halk Parti Bolu Şubesi  Milletvekilleri Tanju Özcan önderliğinde bir protesto gösterisi düzenlemişti. Düzenlenen protesto gösterisini engellemek için Emniyet güçleri de Bolu Valisi Aydın Baruş’un talimatıyla başta CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan başta olmak üzere bütün göstericilere biber gazlı müdahale bulunmuşlardı. Bunun üzerine CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’da, Bolu Valisi Aydın Baruş hakkında ve biber gazı sıkan Polis memuru hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesinde bulunmuştu. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan yaptığı yazılı açıklama ile 15 Temmuz Cuma Gecesi FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra Türkiye’nin ihtiyacı olan normalleşme sürecine katkı vermek adına Valisi Aydın Baruş hakkında ve biber gazı sıkan Polis memuru hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği şikayet dilekçelerini geri çektiğini açıkladı.

“BU KARARIMDA POLİS TEŞKİLATININ DARBE GİRİŞİMİNDE GÖSTERDİĞİ DİK DURUŞ DOĞRUDAN ETKİLİ OLMUŞTU”

Özcan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında Türkiye’ de bazı dengeler değişmiştir. Türkiye’nin normalleşme sürecine ihtiyaç olduğu hususu herkes tarafından dillendirilmektedir.  Bu düşünceden hareketle, birkaç gün önce Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan, kendilerine yönelik iftira ve hararet ile ilgili suç duyuru ve davalarını geri çektiklerini kamuoyuna duyurmuşlardır.  Gelinen noktada,  Türkiye’nin ihtiyacı olan normalleşme sürecine katkı vermek adına şikayetlerinden vazgeçtiğini belirten Özcan;” Kısa bir süre önce Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde üzerime gaz sıkılması hadisesiyle ilgili olarak hakkında, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyette bulunduğum Bolu Valisi Sayın Aydın Baruş hakkındaki şikâyetimi geri çektiğimi, yine aynı olayda üzerime doğrudan gaz sıkan, ismini bilmediğim polis memuru kardeşim hakkındaki şikâyetimi de geri çektiğimi  kamuoyuna saygıyla duyururum. (Bu kararımda Polis Teşkilatının Darbe girişiminde gösterdiği dik duruş doğrudan etkili olmuştur.)” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER