Özcan Yeniçağa söz verdi

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, TBMM'deki 3.5 yılık görevi hakkındaki ve Bolu'ya verdiği hizmetler konulu icraatlarını değerlendirmek için, "Büyük Halk Buluşması" toplantısını Bolu'nun Yeniçağ İlçesinde de gerçekleştirdi. Yeniçağ Belediyesi eski düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıda Yeniçağlıların en büyük sorunu olan katar konusunun çözüleceğiyle ilgili söz veren Özcan; " Önümüzdeki dönem Milletvekili olurum veya olmam. Ama Cumhuriyet Halk Partisi İktidara gelirse bu kantar eziyetinden Yeniçağ kurtulacak" diye söz verdi.

 Özcan Yeniçağa söz verdi

Haber: Semih BAYKAL

Yeniçağ halkının büyük ilgi gösterdiği toplantı da ilk olarak ben burada halka hesabımı veriyorum, Bolu'nun diğer Milletvekillerinin de artık halka hesap vermesi gerektiğini ifade eden Özcan; " Ben seçim öncesinde Yeniçağ'ın kahvelerini, köylerini gezerken bir söz vermiştim. Demiştim ki bugün bu sözleri veriyoruz ama yarın bu sözleri kendim de unutmayacağım, sizlere de unutturmayacağım. Benim sürem dolmadan da ne söz verdiysem, bu sözleri yerine getirip getirmediğimin hesabını vereceğim diye bu sözü vermiştim ve bunu Türkiye' de ilk kez gerçekleştirdik. Ben buradan Bolu'nun diğer milletvekillerine şu çağrıda bulunurum; Ben Yeniçağ da halka hesabımı veriyorum. Bundan sonra onlarda halkla buluşup hesaplarını vermelidir" dedi. Daha sonra Ankara'ya gitmeden önce verdiği sözlerden bahseden Özcan; " Şimdi ben Ankara giderken ne söz vermişim bunları bir hatırlayalım. Bolunun temel sorunlarını Ankara'ya taşıyacağım, TBMM'de Meclis kürsüsünü sık kullanan aktif bir Milletvekili olacağım, seçim bölgemden ve örgütten kopmayacağım, sürekli halkın arasında olacağım, verdiğim sözlerin hesabını da kendi dönemim bitmeden vereceğim demiştim" diye bahsetti.

 

"BOLU'NUN TEMEL SORUNLARINI 3 DEĞİŞİK ŞEKİLDE ANKARA'YA TAŞIDIM"

Ben ilk olarak Ankara'ya giderken verdiğim ilk söz Bolu'nun temel sorunlarının Ankara taşınmasıydı. Ben Bolu'nun temel sorunlarını 3 değişik şekilde Ankara'ya taşıdım. Birincisi Bakanlar ile görüşme ve dosya takibi. AKP hep şunu söylüyordu ya CHP sadece eleştiriyor, bize yapıcı bir muhalefet lazım diye. Alın size yapıcı muhalefet dedim. 10 değişik Bakanla görüştüm. Kendi konularına giren konularda dosya takip ettim. Bakın bizim penceremizden sizin bakanlığınızca görev alanınıza giren konularda sorunlarımız şunlar, çözüm önerilerimizde bunlar diye 10 tane Bakana bunları ilettim. Ancak yapıcı muhalefet lazım diyen bunların hiçbirine şu ana kadar dönüş bile yapmadılar. İkincisi TBMM Genel kurulu konuşmalarında Bolu' nun temel sorunlarının kürsüye taşınmasıydı. TBMM'de gerek gündem dışı konuşmalarla gerekse diğer kürsü konuşmalarımla Bolu'nun temel meselleri olan patates üreticilerimizin sorunlarını, beyaz üreticilerinin sorunlarını, yayla evlerinin sorunlarını, muhtarın sorunlarını, orman köylerimizin sorunlarını, Bolu ili ve köylerinin yol ağıyla ilgili sorunları, Bolu'ya teşvik verilmemesi, dolaysıyla ortaya çıkan sıkıntılar başta işsizlik olmak üzere gibi konuları TBMM kürsüsüne defalarca taşıdım. Üçüncü olarak Bolu'nun sorunlarını ve Yeniçağ'ın sorunlarını göstermek için çok sayıda basın toplantısı düzenledim. TBMM'deki basın toplantılarının şu özelliği var; Bütün ulusal basın orada oluyor ve ne söylerseniz Türkiye gündemine anında düşüyor. Bu anlamda basın toplantıları ile de Bolu'nun sorunlarını Türkiye gündemine taşımaya gayret ettim.

 

" SÖZ VERİYORUM CHP İKTİDARA GELİRSE BU KANTAR EZİYETİNDEN YENİÇAĞ KURTULACAK"

Mecliste düzenlediği basın toplantılarında özellikle Yeniçağın en büyük sorunu olan katar soruna değindiğini ifade eden Özcan; " Mecliste düzenlediğim basın toplantılarına ulus basında katılıyor ve anında Türkiye gündeminde yer alıyor. Bu toplantıların bir tanesi de Yeniçağa büyük eziyet olan katarla ilgiliydi. Defalarca bu konuda Yeniçağlılara bu konuda söz verildi ancak bu sözler tutulmadı. Ama ben sizin huzurunuz da söz veriyorum. Ben önümüzdeki dönemde Milletvekili olur veya olmam ama Cumhuriyet Halk Partisi iktidara gelirse Yeniçağ bu katar eziyetinden kurtulacak" diye ifade ettim.

Gerçekleştirdiği toplantının ardından Özcan, annesini kaybeden Yeniçağ Belediye Başkanı Recayi Çağlar'a taziye ziyaretinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER