Özcan’dan 23 Nisan mesajı

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda; “Bugün, Türk Milletinin geleceği için önemli bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümünü ve Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Özcan’dan 23 Nisan mesajı
Haber: Kasım ŞAHİN

Özcan kutlama açıklamasını şöyle sürdürdü; 23 Nisan 1920 Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun tarihidir. 23 Nisan tüm zorluklara ve imkânsızlara rağmen Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde zafer kazanan Türk Ulusunun, dünyanın saygın bir üyesi olma amacıyla verdiği onurlu mücadelenin dönüm noktasıdır.

Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğretilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Milli değerlerimizin unutturulmak istendiği bu süreçte Cumhuriyet kazanımlarına daha fazla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96’ıncı yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128