Özcan'dan cevap gecikmedi

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan kendisine "kantarın topuzunu biraz kaçırmış" diyen AKP Bolu Milletvekili Ali Erçoşkun'a; " Kelimelere takılma kardeşim olayın özüne bakalım" diye cevap verdi.

Özcan'dan cevap gecikmedi
Haber: Semih BAYKAL


Özcan, Erçoşkun'a verdiği cevap da şunları söyledi; " Ali beye şunu sormak lazım zaten yüz yüze de konuştuk. Dedim ki bakın ildeki 4 Belediye de bize ait bu belediyelerden bir tanesi de İl Başkanı veya benim adımı sokak ya da caddeye vermeye kalksa uygulamanın nasıl olacağı belli bu doğal mı karşılardın diye sordum yine soruyorum. Bakın hiçbir zaman bir il Başkanının ismi bir sokağa, caddeye, parka verilmez. Bunun Türkiye'de örneği yok hatta Milletvekillerin de ismi verilmez. Bolu'dan kaç tane Milletvekili gelmiş geçmiş kaçının adını siz cadde veya sokakta görüyorsunuz. Çok faydalı olmuştur ilerde öldükten sonra o bölgedeki insanların çok ciddi bir vefası varsa bunu zaten değerlendirirler sizin dışınızda. Ben şunu beklerim Ali bey'den ortada yanlış bir şey varsa bu yanlışı yapan kimse ben de buna karşıyım demesini beklerdim. Yoksa ben kelimelere takıldım filan değil, kelimelere takılma kardeşim olayın özüne bakalım. Ölçüyü kaçırmış anlamında söylüyor ama ölçü kaçmamış az bile söylemişim" dedi.

 

Bir bölgede görev yapan Vali'nin de Devlet imkanlarıyla yaptırdığı bir binaya kendi adını vermesine de karşı olduğunu söyleyen Özcan; " Ben şuna da karşıyım o bölgede görev yapıyor bir Vali Devlet imkanlarıyla bir bina yaptırıyor kendi adını verdirtiyor, hatta hanımının adını verdirtenler de var. Ama bu ilk olmuş il Başkanının adının ismi ilk kez verilmiştir" diye söyledi.

 

CHP'nin bile tek başına iktidar olduğu zaman bile böyle bir şey yapmadığını ifade eden Özcan; " CHP tek başına iktidar olduğu zamanda bile hiç bir CHP İl Başkanının adı bir caddeye veya sokağa verilmemiştir. Düşünün o zaman başka parti yok, çok yetkilisiniz her konuda ama onların bile aklına gelmemiş veya bir Belediye Başkanının tek parti döneminde bile böyle bir yalakalık yapmak aklına gelmemiş. Şimdi bunu yapan bize ait bir Belediye olsaydı ve bizlerden birinin ismin vermiş olsaydı ortalığı ayağa kaldırırlardı" diye ifade etti. Son olarak Özcan; " Ben buradan şu söylüyorum ben öldükten sonrada kimse benim ismimi bir yere vermeye kalkmasın benim böyle bir talebim yok bunu vasiyetim olarak da kabul edebilirsiniz" diye belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER