Özcan’dan “Hostes” tepkisi

CHP Bolu il teşkilatı, Ali İsmail Korkmaz'ı öldürenler hakkında verilen cezaları protesto etmek için Bolu Adliye Binası önünde topladığı sırada CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Belediye'nin karla mücadele konusunda yaptığı açıklama da Özcan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a yüklendi. Özcan, İtfaiye'nin personel ihtiyacı varken, Belediyenin girişinde ise çok sayıda hostesin çalıştığını söyleyerek tepki gösterdi.

Özcan’dan “Hostes” tepkisi

Haber: Semih BAYKAL

 Özcan, Belediyenin karla mücadele konusunu şunları ifade etti; " Bazıları diyor ki ‘Bolu’ya kar yağdı. En son yağan karın üzerinden neredeyse 15 gün geçti; ama Bolu Belediyesi karla mücadele konusunda çok başarısız.’ Ben buna katılmıyorum. Aslında Belediye’nin karla mücadele konusunda yetersiz kalması söz konusu değil. Çocukları çok seven bir Belediye Başkanımız var. İstiyor ki tatilde bu karları temizlemeyerek doğal pistler oluşsun, çocuklarımız kızaklarıyla ya da başka materyalleriyle güzel bir kış tatili yapabilsinler. Olaya bu yönden yaklaşmaya çalışıyoruz. Başkanın yüzüne de söyledim bunu. ‘Sen karla mücadele etmiyorsun’ deyince anlamıyor. Bu şekilde konuşursak anlar belki. Böyle bir rezillik olabilir mi? Türkiye’nin her yerine kar yağdı. Ama ilçe belediyeleri dahil hiçbir belediyede böyle bir görüntü yok. Mudurnu’ya buraya yağan karın iki katı kadar yağdı. Gitsin baksın bakalım Mudurnu’nun sokakları nasıl. Böyle bir rezillik olmaz. Böyle bir vurdumduymazlık olmaz. Bolu halkı karla mücadele ederken Belediye Başkanımız sürekli farklı ülkeleri ziyaret ettiği için Bolu’daki vatandaşların neler çektiğinin farkında bile değil" diye ifade etti.

"VATANDAŞLARIMIZ UĞRADIKLARI ZARARLARI, BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN TALEP ETSİNLER"

Son haftalarda apartman çatılarında biriken karlar eriyerek aşağıya düşmesi sonucu bir çok vatandaşın araçları, iş yerlerinin tabelaları hasar gördü. Bu konuda Özcan, vatandaşların Belediye Başkanlığından talep etmesini belirterek; " Çatılardan düşen karlardan meydana gelen zararları Belediye’nin hukuki olarak sorumlu olduğunu söylemem gerekir. Vatandaşlarımız uğradıkları zararları hukukçu olarak da söylüyorum, Belediye Başkanlığından talep edebilirler. Ama inşallah sadece mal kaybıyla atlatırız bu süreci. Çatıda biriken buzlar çok ciddi tehlike yaratıyor. Bundan, Allah korusun bir kişi yaralanmadıysa ya da ölmediyse bu tamamen şansla ilgili bir durum" diye belirtti.  

"BELEDİYE’NİN GİRİŞİNDE ÇOK SAYIDA HOSTES ÇALIŞIYOR"

 İtfaiye'de personel yetersizliğine dikkat çeken Özcan, Belediye'de ise çok sayıda hostes çalıyor diyerek tepki gösterdi. Özcan; "İtfaiyenin tek misyonunu yangına müdahale olarak değerlendirirseniz belki personel bu sayılarda tutulabilir. Ama itfaiyenin ilk yardımdan tutun kış aylarında bu tür temizlikler dahil birçok görevi var. Ama itfaiyeyi sadece yangına müdahale eden bir birim olarak değerlendirirseniz lüzumsuz olarak Belediye’ye çok sayıda hizmetli alıyorsunuz, kimin ne yaptığı belli değil, Belediye’nin girişinde çok sayıda hostes çalışıyor. Onlara para buluyorsunuz, ama itfaiye, zabıta teşkilatı gibi önemli birimlere tasarruf adı altında yeterince çalışan istihdam edemiyorsunuz" diye tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128