Özcan’dan Özcan’a tarihi uyarı

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisinden Bolu Milletvekili Adayı olan Özer Özcan aynı seçimde CHP’den milletvekili seçilen Tanju Özcan’ı ağır bir dille eleştirdi.

Özcan’dan Özcan’a tarihi uyarı

HABER: AYSUN BEYKOZ

Özer Özcan gazeteniz Olay Gündem’in Köşe Yazarı Mustafa Cop’un sosyal medya hesabına yaptığı yazılı paylaşımda, “Tanju Beyin Bolu Belediye Başkanlığı için girişimlerine tepkimi veciz bir ifade ile daha önce paylaşmıştım. Ben yerel seçimlerde ne olacağından daha çok, CHP ye bir Milletvekili kazandırmak için verilen mücadelenin ve benimde katkı verdiğim emeklerin boşa gitmemesi gerektiğini düşünmekteyim. Yerel seçimlerde yapılan ittifaklar, partileri yönetip yönlendiriyorum havası basanların girdikleri karşılıklı kurnazca angajmanlarla oluşmaz. Bolu halkı kiminle nasıl ittifak yapılacağına sandıkta karar verecektir düşüncesindeyim. Maraton yarışlarında, kazanması beklenmeyen, ancak kendi takımından birinci gelmesi belirlenene destek, rakip takımın en iyisine de köstek olmak için ‘Tavşan Kız’ tabir edilen yarışmacılar yarışa sokulur. Kanımca Bolu CHP de partiye yön verdiğini düşünen, güçlü gördüğüne yanaşan, yerel encümen adayları ile ayrışarak sahnelen senaryo tamam görülüyor. Ancak, kendinin ikbalinin esiri değil, fikrinin neferi olan CHP 'liler çok kızgın. Ben yine de, Sayın Tanju Özcan' ın Bolu Merkezden daha çok TBMM de lazım olduğu fikrindeyim. Kazanıp kazanamaması konusunda ise; Milletvekili olmanın rahatlığı ile ‘Olursa olur suyu, olmazsa hamur suyu’ anlayışını, saygıya değer bulmuyorum. Seçimi kazanamaması halinde parti çok zarar görür. Kazanması halinde ise ‘Pirus’ zaferi” ifadelerini kullandı.

Pirus zaferi nedir?

MÖ 279 ve MÖ 280 yıllarında Grek kolonisi Tarentum Kralı Pirus Roma'ya saldırır ve ne pahasına olursa olsun savaşı kazanmak için her şeyini feda eder. Zafer kazanılır ama bu zafer Grek Kolonisi Tarentum tarih sayfasından silinmesine neden olur. Pirus zaferi, yıkıcı büyüklükte kayıplar pahasına kazanılan bir zafer olarak tarihte anılmaya başlar. Pirus Zaferi, edebiyatta kazanılan zaferin verilen kayıplardan sonra anlamsız hale gelmesini ifade eder.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 15:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolulu
Bolulu - 10 ay Önce

sayin ozer ozcaan,tanju bey ben aday olacagim demiyor.bolu kamuoyu onu aday gormek istiyor.genel merkez bolu`da karsiligi olan bir adayi aday yapmak ister.y0ksa kazanma ihtimali olmayan cakma aday ile secime girerse sadece secime girmis olur ve yeniden belediyeyi akp`ye pesinen teslim etmis olur.ama dostlar alisveriste gormek istiyorsa senin gibi dusunur.

SIRADAKİ HABER

banner133

banner129