Özcan’dan şok açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Teşkilatı’nda delege seçimleri heyecanı, geçtiğimiz Cumartesi günü başladı. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan delege seçim sürecini ve ülke gündemini değerlendirerek, MTV getirilen yüzde 40 zam sonrası ekonomi temelli bir gezi olayları yaşanabileceğini söyledi.

Özcan’dan şok açıklama

Özel Haber: Semih BAYKAL

CHP Bolu İl Teşkilatı geçtiğimiz Cumartesi günü delege seçimlerine başladı. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, başlayan seçim sürecini değerlendirerek, birlik ve beraberlik içinde bu süreci atlatacaklarını söyledi ve şu ifadeleri kullandı; “Bizde kongreler 3 aşamalı oluyor. Delege seçimleri ile başlıyoruz ardından ilçe, en son il kongresini gerçekleştiriyoruz. 4’üncü aşamada da Büyük Kurultay’da son buluyor. Bu gün biz ilk aşamadayız. Mahalle delegeleri ve ön temsilcileri seçiyoruz. Bu yıl diğer yakın dönemde yaşadığımız farklı bir seçim oluyor. İl başkanımızla da konuştuk, uzlaşı ile bu dönemi geçiriyoruz. Partimizi kucaklayacak, temsil edebilecek arkadaşlarımızın bu görevde yer almasını istedik. Bu gün ikinci gündeyiz. Uzlaşı içinde gergin bir ortam olmadan insanların birbiri ile kucaklaştığını görüyor. Artık tartışma boyutunu da aşan ve herkesi üzen olaylarda son bulmuş olacak. Birlik beraberlik içinde bu süreci atlatacağız.”

“SOSYAL BİR PATLAMA DÜNDEN DAHA YAKIN”

Özcan, ülke gündemine dair de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde MTV’ye yapılan yüzde 40’lık zam hakkında konuşan Özcan, ekonomik temelli bir gezi parkı olayının yaşanabileceği konusunda uyarıda bulunarak; “Şimdi hükümet yeni gelir kaynakları bulamıyor. Bu yüzden mevcut kaynakları arttırarak çözüm bulmaya bakıyor. KHK ile sağlanıyor. KHK’lar FETÖ ile mücadele için çıkacaktı. Gelinen bu noktada FETÖ ile mücadele için çıkartılmış bir tane KHK yok. Kış lastikleri ile başladı, lüks ziynet eşyalarındaki vergiler kalktı, araçlardaki zorunlu olarak ödenmesi gereken MTV arttı. Böyle gariban vatandaşın sırtına KHK’lar ile yükü bindiriyorlar. Vatandaşın gelirinde artış yok. Hükümet maalesef yeni fabrikalar iş yerleri sağlayarak, istihdam ve iş alanı ortaya çıkaracağına, tam tersi dolaylı vergilerle vatandaşın tepesine binmeye devam ediyor. Bir de bunu maalesef terör örgütleri ile mücadele etmek için çıkardıkları OHAL’in arkasına sığınarak yapıyor. Getir bakalım mecliste tartışılsın bu konu. İşine gelmiyor. Fakat artık vatandaşın burasına geldi. Toplumsal, sosyal bir patlama dünden daha yakın. Seçimlerde zaten göreceğiz, seçim öncesi gezi olayları gibi ekonomik temele dayalı bir sosyal patlama göreceğiz. Bence her an kapıda” dedi.

“ARTIK MİLLET GÖRÜYOR”

Özcan, açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Barzani için yanılmışız sözünü de değerlendirdi. Özcan artık millettin gördüğünü söyleyerek; “Önüne gelen bunu kandırıyor. Aslında o kandırıldığını söyleyerek milleti kandırıyor. Apo, FETÖ, Barzani onu kandıracak, o da millet kandıracak. 80 Milyonu kandıracak kadar zekisin, kafan çalışıyor ama terör örgütü liderleri beni kandırdı diyeceksin. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi sonrası da bu sözleri söyledi. ‘Allahım beni affetsin, milletim beni affetsin’ dedi. Bende meclis kürsüsünden aynı Allah benimde Allahım dedim. Bu FETÖ’yü, PKK’yı başımıza musallat eden Recep Tayyip Erdoğan kulunu affetme dedim. Bununla ilgili bir de başımız ağrıdı. Artık millet görüyor. Aslında onun kandırılmadığını, onun milleti kandırdığını herkes görüyor. Yarın Amerika’da, Katar’da beni kandırmış diyerek milleti kandırır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128