ÖZCAN’dan Türk Adaletine Gönderme

Türkiye’de 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında tutuklanan, ancak daha sonra serbest bırakılan Reza Zarrab’ın, ABD’de ‘İran’a yönelik ABD yaptırımlarını delmek, kara para aklamak ve bankacılık yolsuzluğu’ suçlarından tutuklanmasına CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan twitter hesabı üzerinden Türkiye’deki adalet sistemine de gönderme yapan yorumlar yaptı.

ÖZCAN’dan Türk Adaletine Gönderme

HABER: FARUK ÇİDEM

Türkiye’de 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının kilit isimlerinden olan Reza Zarrab önceki gün Miami’de göazltına alınmış ve 75 yıl hapis istemiyle mahkemeye çıkarılmıştı. Zarrab’ın gözaltına alınmasının ardından Reza Zarrab’ın hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara'a sosyal medyada mesaj yağmuruna tutuldu. Türkiye’den binlerce kullanıcının mesaj çektiği başsavcı Amerika’da önemli kişi ve şirketlere açtığı davalarla ün yapmış bir isim.

Reza Zarrab’ın tutuklanmasının ardından sosyal medya üzerinden yorum yapan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan şunları söyledi;

“Çok trajik ama gerçek...Türk Milleti adaleti ABD de aramak zorunda kalıyor...sebep olanlar utansın!!!”

“Eminim Reza Zarrab da ABD deki hücresinde şu an " Recep..Tayyip..Erdoğan...Recep Tayyip Erdoğan" sloganını mırıldanıyordur:))”

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128