Özçimen gönülleri fethetti

Bolu Valisi İbrahim Özçimen Şehit Aileleri ve Gazilere İftar Yemeği vererek isteklerini ve dertlerini dinledi.

Özçimen gönülleri fethetti
 Vali Özçimen Şehit Aileleri ve Gazilere İftar Yemeği verdi. Vali İbrahim Özçimen tarafından verilen iftar yemeğinde Şehit aileleri ve Gaziler ile buluştu. Bütün masaları dolaşan ve aileler ile sohbet eden Vali Özçimen, bu anlamlı iftar yemeğinde  şehit ailelerine ve gazilere bir sıkıntılarının olup olmadığını sordu. Katılımcıların sorunlarını ise tek tek not aldıran Vali Özçimen, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada “Milletimizin bekası şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Milletin ve vatanın bekası şehitlik ve gazilik bilincinin diri tutulmasıyla mümkündür” dedi. Vali Özçimen iftar yemeğinde ayrıca tüm gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramını da kutladı. 

 

Vali İbrahim Özçimen şehit ve gazi aileleriyle İzzet Baysal Anadolu Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde iftar yemeğinde bir araya geldi.  Katılımın oldukça yoğun olduğu iftar yemeğine Vali Özçimen ve eşi Nezahat Özçimen, Milletvekili Ali Ercoşkun, Milletvekili Tanju Özcan, İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu,   daire müdürleri ile Bolu Merkez ve ilçelerden gelen Şehit Aileleri ve Gaziler katıldı. İftar yemeği öncesinde Vali Özçimen, eşi Nezahat Özçimen ile birlikte tüm masaları tek tek dolaşarak hem katılımcılara ‘Hoşgeldiniz’ diyerek ev sahipliği yaptılar hem de sıkıntılarını dinlediler. 7’den 70’e masada bulunan tüm davetlilerle sohbet eden Vali Özçimen, kendisine söylenilen sıkıntıları da not aldı.

 

“Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda…”

 

Konuşmasına katılımcılara seslenerek başlayan ve İstiklal Marşımızın şairi M. Akif Ersoy’un “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda, Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda, Canı, cananı bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.” Mısraları ile başlayan Vali Özçimen, “Sizler aziz şehitlerimizin yadigârısınız; en değerli varlıklarınızı, sevdiklerinizi ülkemiz için feda ettiniz. Bu millet, bu devlet kadirşinastır ve hiçbir zaman sizleri unutmayacaktır. Geçmişe baktığımızda, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Mersin’e kadar bu memleketin insanı yan yana, omuz omuza birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile düşmana karşı koymuşlar kanlarını ve canlarını bu güzel vatan için seve seve feda etmekten çekinmemişler ve bu cennet vatanı bizlere emanet etmişlerdir” dedi.

 

“Milletin ve vatanın bekası şehitlik ve gazilik bilincinin diri tutulmasıyla mümkündür”

 

Tarihimizi, geleceğin teminatı olan çocuklarımıza iyi anlatmamız gerektiğine dikkat çeken Vali Özçimen, “Şu husus iyi bilinmelidir ki, milletimizin bekası şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza başta Çanakkale savaşı olmak üzere, Sakarya’da, Dumlupınar’da yaşanan destanları ve ardındaki ruhu iyi anlatmalı, aziz vatanımızın kıymetini öğretmeliyiz. Çünkü milletin ve vatanın bekası şehitlik ve gazilik bilincinin diri tutulmasıyla mümkündür” şeklinde konuştu.

 

Her masada talepler not alındı

 

Her masada oturan görevlilere istek ve dileklerini iletmelerini Şehit Aileleri ve Gazilerden isteyen Vali Özçimen, bu taleplerin hepsinin takip edileceğini ve en kısa sürede kendilerine bilgi verileceğini söyledi.

 

Vali Özçimen Basın Bayramını da Unutmadı

 

Konuşmasında gazetecileri de unutmayan Vali Özçimen 24 Temmuz Basın Bayramını da kutlayarak “Aziz milletimize hizmet etmek için mesai mefhumu gözetmeksizin doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışını ilke edinen ve ilimizde kamuoyunu bilgilendirme görevini başarıyla yerine getiren, fedakâr ve cefakâr tüm basın mensubu arkadaşlarımızın Basın Bayramını kutlar, sevdikleriyle beraber daha nice bayramlara, güzel günlere sağlık, afiyet içinde ulaşmalarını, Bolu’muza daha uzun yıllar hizmet etmelerini dilerim” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2013, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124