Özçimen öğrencilere başarılar diledi

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu genelinde 185 okulda, 48 bin 947 öğrenci ve 2 bin 557 öğretmenle yeni eğitim ve öğretim yılının başladığını söyledi.       İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Özçimen öğrencilere başarılar diledi

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu genelinde 185 okulda, 48 bin 947 öğrenci ve 2 bin 557 öğretmenle yeni eğitim ve öğretim yılının başladığını söyledi. 

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2012-2013 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla Sakarya İlköğretim Okulunda tören düzenledi. Burada konuşan Vali İbrahim Özçimen, 2012-2013 yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu. 
''Gelecekteki güçlü, kalkınmış, mutlu bir Türkiye için geleceğimizin mimarları olarak çocuklarımızı, gençlerimizi çek iyi yetiştirmeliyiz'' diyen Özçimen, ''Bu yüzden en önemli hedefimiz eğitimde kaliteyi yakalamak olmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Eğitimdir ki bir ulusu, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır; ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır' sözleri eğitimin önemini anlatmaktadır'' dedi. Özçimen, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde Bolu genelinde tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, ''Bolu genelinde 185 okulda, 48 bin 947 öğrenci ve 2 bin 557 öğretmenle yeni eğitim öğretim yılı başladı'' diye konuştu. Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan da, Okulların yeni eğitim ve öğretim yılına hazır bir hale getirildiğini belirterek, ''Bu yıl devletimiz ve hayırseverlerimiz tarafından yapımına başlanacak olan okulların çalışmaları devam etmektedir. Bu açıdan baktığımız zaman ilimizde okullarımızın fiziki alt yapı açısından sorunu yoktur'' diye konuştu. 2012-2012 eğitim öğretim yılında Bolu'nun eğitim seviyesini daha ileriye taşıdıklarını anlatan Alpdoğan, ''SBS'de ilk yüze ve ilk bine giren öğrenci sayısında ve OYP ortalamasında 12 puanlık bir artış sağladık. LYS'de ise ilk yüze ve ilk bine giren öğrenci sayısında yüzde 50 artış sağladık'' biçiminde konuştu.Törenin ardından sınıflarda incelemelerde bulunan Vali Özçimen, öğrencilerle birlikte sıraya oturarak, onlarla sohbet etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124