Özçimen tıp bayramını kutladı

Bolu valisi İbrahim Özçimen 14 Mart Tıp bayramı nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında sağlık sektöründeki teknolojik gelişmelere dikkat çekerek;”Vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti...

Özçimen tıp bayramını kutladı

Bolu valisi İbrahim Özçimen 14 Mart Tıp bayramı nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında sağlık sektöründeki teknolojik gelişmelere dikkat çekerek;”Vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev sağlık çalışanlarımıza düşmektedir.” Dedi.

 

Bolu valisi İbrahim Özçimen 14 Mart Tıp bayramı nedeniyle bir basın açıklaması gerçekleştirdi.”Vatandaşlarımıza, yeterli ve zamanında sağlık hizmeti vermek Devletimizin en öncelikli görevlerindendir.” diyen Özçimen; “ Sağlık, yaşam için temel şart ve Anayasal bir hak olmakla birlikte, sağlıklı bireyler de sağlıklı ve mutlu bir toplumun temelidir. Bilimin hızla ilerlediği çağımızda sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler kaydedilmektedir. Tıp alanında bu gelişmeler yaşanırken, vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev sağlık çalışanlarımıza düşmektedir.” Biçiminde konuştu.”Ülkemiz bugün, başka sahalarda olduğu gibi, tıp eğitimi- teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanındaki performansıyla da dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir.” İfadesini kullanan Özçimen açıklamasını şu şekilde tamamladı; “Ülkemiz sağlık insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaşmıştır. Bu başarının arkasında köklü eğitim kurumlarımız, bilgi ve tecrübe sahibi hocalarımız, kamu ve özel sektörümüzün yönetim ve işletme becerisi yatmaktadır. Bugün tıp camiası müşterek bir standardı yakalamış ve her geçen gün gelişmekte olması ayrıca takdire değerdir.14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle, yılın her günü, günün her saati insan sağlığına hizmet eden, özveriyle çalışan, yurdumuzun her köşesinde insan sağlığına fedakârca hizmet eden hekimleri, hemşireleri, hastabakıcıları ve tüm sağlık çalışanlarını ve onları yetiştiren hocaları tebrik ediyor, hizmetleri için bütün vatandaşlarımızın şükran ve sevgilerini sunuyorum.”

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER