Özçimen trafik ekiplerine baklava ikram etti

Bolu Dağı'nda greyderle kar küreyen Bolu Valisi İbrahim Özçimen, karayolları ve trafik ekiplerine baklava ikram etti.       Vali Özçimen, D-100 karayolu Abant kavşağı mevkisinde kar küreme...

Özçimen trafik ekiplerine baklava ikram etti

Bolu Dağı'nda greyderle kar küreyen Bolu Valisi İbrahim Özçimen, karayolları ve trafik ekiplerine baklava ikram etti. 
     Vali Özçimen, D-100 karayolu Abant kavşağı mevkisinde kar küreme çalışması yapan karayolları ve Bolu Emniyet Müdürlüğü ekiplerini ziyaret ederek, görevlilere baklava ikram etti. Daha sonra, Bolu İl Özel İdaresi ekiplerinin kar küreme çalışmalarına katılan Özçimen, bir süre greyder kullandı.112 Acil Servis merkezini de ziyaret eden Özçimen, gazetecilere yaptığı açıklamada, kış şartlarının çok ağır olduğunu belirterek, ziyaretlerle ekiplerin her zaman yanında olduklarını göstermek istediklerini söyledi. ''Şu anda şartlar gerçekten son derece ağır'' diyen Özçimen, ''Bolu'da müthiş soğuk var ve bu soğuk daha da artacak. Arazide yol açmak için, hasta kurtarmak için, trafik güvenliğini sağlamak için çalışan, nöbet bekleyen polislerimize ve askerlerimize Allah yardım etsin. Kar yağışının etkili olduğu TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı kesiminde ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan 3 trafik kazası meydana geldi. Bolu güzergâhında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının tek nedeni kar lastiği takmamak.'' Dedi. Uygun lastiklerle yola çıkmayan sürücülerin başkalarının can güvenliğini de tehlikeye attığına dikkati çeken Özçimen, ''Buna kimsenin hakkı yok. Kendi ilimizde kabak lastiklerle yola çıkılmasına izin vermiyoruz'' diye konuştu. 
     
    Basın mensuplarının aracı kara saplandı
     
     Öte yandan, Vali Özçimen'in ziyaretlerini takip eden Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabirlerinin bulunduğu otomobil, Yumru Kaya köyü mevkisinde kara saplandı. Kara saplanan otomobil, gazetecilerin yardımıyla kurtarıldı. Vali İbrahim Özçimen, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, ''Kamunun bilgi edinme hakkını, bilgi edinme özgürlüğünü sağladığınız için sizlere teşekkür ediyorum'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124