Özdemir iddialı!

BTSO başkan adayı Elif Özdemir seçim manifestosuyla ilk 3 aylık hedef programını açıkladı.

Özdemir iddialı!
 Bolu Ticaret ve Sanayi odası başkan adayı Elif Özdemir seçim manifestosunu açıkladı. Önümüzdeki günlerde bundan sonraki 4 yıl için Yönetim Kurulu Seçiminin gerçekleştirileceğine işaret eden Özdemir; “Meclis çalışmalarına ilk toplantının ardından başlayarak, Bolu ticaret ve sanayisine yepyeni bir vizyon kazandırmak için herkes elinden geleni yapacaktır. Hepimizin tek gayesi daha güçlü bir Ticaret ve Sanayi Odası oluşturmaktır. Mümkün mertebe bu hizmeti sürdürürken ideolojilerden, ayrıştırmalardan ve siyasi eksenlerden uzak durmamız gerektiğine inanmaktayım. Ülkemizde maalesef bölme ve parçalama, ya da senden ya da benden zihniyetiyle hareket eden, kendi fikrine uymayanları neredeyse insan yerine bile koymayan insanlarda vardır. Umut ediyorum ki biz böyle düşünenlerden değil de, yaradılanı yaradandan ötürü sevip, her türlü fikir ve düşünceye katılmasak bile saygı gösteren bir grup oluruz.” Diye konuştu.

 

“Cemaat desteklemezse kazanamazsın dediler”

 

“Aday olmaya karar verdikten sonra çok yerden telkin ve uyarılar aldım” diyen Özdemir; “Seçime girmemem ile ilgili ve bu uyarılar o kadar çirkin ve düzeysiz bir şekilde yapıldı ki üzülmemek elde değildi, çünkü bu uyarıları yapanlar meclise girmiş üyeler değil, kendini şehrin hâkimi kılmak için çaba sarf eden bir takım arkadaşlardı. Dediler ki cemaat desteklemezse kazanamazsın, meclise telkin etmeleri lazım seni, sanki meclise giren saygın üyelerin bireysel düşünceleri tekel altındaymış gibi ve sanki cemaat hâkimiyeti olmasa biz kişi ve oda olarak bir şey yapma hak ve yetkimiz yokmuş gibi. Dediler ki; parti desteği aldın mı? vekillerle ya da Belediye başkanından vize aldın mı? Sanki bugüne kadar parti ya da siyasetçi yönetti odayı ya da yönetme hakları varmış gibi, oysa herkes kendi işini yapsa o kadar adalet ve hizmet yaşanır ki güzelim Bolu’da ama illa birilerinin tekelinde olma ya da boynumuza boyunduruk geçirmeden yaşayamazmışız gibi düşünen niteliği düşük ve zavallı insanlarımız 2013 te bile maalesef varmış. Dediler ki yaşın çok genç ve kadınsın o koltuğu kaptırmazlar, sanki aklın yaşta değil başta olduğunu bilmeyen cahillerdeniz. Dediler ve diyecekler zerre kadar umurumda değil, benim umurumda olan Bolu’dur ve Ülkemdir. Hiçbir kişi ve kuruluşun tekelinde değilim ve olmayacağımda ben odayı yönetmeye geldim, birilerinin kuklası olmaya ve birilerinin tasmasıyla dolaşmaya değil. Ben siyaset yapmaya ya da oda olanaklarından kimseye menfaat sağlamaya gelmiyorum, ben bana inanan arkadaşlarımla birlikte Bolu’yu marka şehir yapmaya ve projelerimi arkadaşlarımla yani Meclis üyelerim ve oda organlarıyla başarmaya geliyorum. Ben koltuk kapmaya değil, Yönetimim ve Meclisimle birlikte hepimiz birer İzzet Baysal olmaya geliyorum.” Şeklinde konuştu.

 

“İyi olan kazansın”

 

BTSO başkan adayı Elif Özdemir “Bu bir yarıştır, hizmet yarışıdır ve eminim ki diğer aday olacak arkadaşlarımızda aynı düşünce içinde yarışacak ve hizmet etmeye gayret edeceklerdir. İyi olan, Bolu’ya hayırlı olan ve Ülkeye yararlı olan kazansın” biçiminde konuştu. Özdemir ilk 3 aylık hedef programını şu şekilde açıkladı;

 

 

İLK 3 AYLIK HEDEF PROGRAM

 

·         YÜKSEK İSTİŞARE KURULU OLUŞTURMAK : İlimizde Ticaret ve Sanayi alanında ülke genelinde takdir toplamış ve gerek kalkınmada, gerek istihdamda ve gerekse ekonomik gelişim alanlarında önemli hizmetler vermiş kanaat önderlerimiz bulunmaktadır. Odamız bünyesinde resmi ve aktif görevleri olmayan bu değerlerimizi Yüksek İstişare Kurulu çatısı altında toplayıp kendileriyle birlikte Odamız çalışmalarının daha nitelik kazanması adına, bilgi, birikim ve deneyimleriyle entegre çalışmalar sürdürmek. Yüksek istişare kuruluna ayrıca ilimizdeki Medya, Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Komitelerimizin üyeleride dahil edilecektir. Bu çalışma ile daha kollektif ve çoğulcul fikirler ile hizmet kalitemizi hep birlikte yükseltmeyi hedeflemekteyiz.

 

·         MARKA BOLU PROJESİ : Kendi içinde gelişim özelliği olan bu projede, ilimizdeki tüm sektörlerin nitelik kazanmış yönlerini ulusal ve uluslararası arenada sergiye çıkarmak. Ürün doğurganlığını arttırmak ve teşvik programlarının yanı sıra sponsor modelli teşvikleri sağlamak suretiyle üreticiyi güçlendirmek için oluşturacağımız kendi fuarımız ve entegre olacağımız fuarlarda Bolu markalarını canlandırmak ve yaygınlaştırmak hedeflenmiştir.

 

·         KORSAN TİCARETE HAYIR : İlimizdeki sektörel sorunlardan biriside haksız rekabetin önlenemez durumda oluşudur. Bunun nedenlerinden biriside yasaların harekete geçirilmemesidir. Oda başkanlığı olarak bu tür girişimlerin illegal boyutunu rehabilite ederek yasal çerçevede ticaret erbabına karşı uygulanan haksız rekabetin önüne geçmeyi hedeflemekteyiz.

 

·         SOSYAL KALKINMA PROJELERİ : Ekonomik büyümenin sadece rakamsal değil, sosyal ve duygusal boyutlarıda vardır. Ülkenin içinde bulunduğu her türlü durum yönetimimiz tarafından ivedilikle toplanarak değerlendirme ve duruş gösterme gerçekleştirilmelidir. Örneğin hepimizi derinden üzen gezi parkı olaylarında oda olarak etkili bir itidal çağrısı bile yapılamamıştır, oysa genelin içinde olduğumuz ülke topraklarında nitelikli demokratik hakların huzur içinde sürdürülmesi gerekmektedir. Ayrıca senede bir defa uygulanan İzzet Baysal ödül törenlerini oda başkanlığı olarak daha etkin ve nitelikli organizasyonlarla uluslararası boyuta taşıyabilmemiz ve yurt içi ve yurt dışı katılımcıları arttırararak ülkenin milli değerleri arasına girmiş bu müstesna ismi hakettiği boyutta yüceltmek gerekmektedir. Bunun dışında aktif sosyal programları projelendirmek ve girişimci ruhu tetiklemek adına sosyal programları ilgili kurum ve kuruluşlar ile daha nitelikli ve etkin hale getirmeyi hedeflemekteyiz.

 

·         GİRİŞİMCİ KURULLAR BİRİMİ : Odamız bünyesinde hizmet veren Kadın girişimciler ve Genç girişimciler kurullarının sponsor modellerle en üst seviyede desteklenmesi ve güçlendirilmesi adına her türlü destek programları yönetimimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Bu birimlerin aktif üye sayısı çoğaltılıp daha etkin halde hizmet vermeleri sağlanacaktır.

 

·         MESLEKİ GELİŞİM VE KALKINMA PROGRAMI : Meslek komitelerimizin koordine edeceği ve her ay seminer ve konferans modeliyle yürütülecek olan bu çalışmada yurt içi ve yurt dışından rüştünü ispatlamış özel konukların davetli olarak katılımlarının sağlanacağı bir tür ticaret akademisi olarak yürütülecek bu projede Ülke genelindeki meslek alanlarındaki başarılarıyla markalaşmış isimler Bolu’da Bolu girişimcisi ile bir araya getirilecektir. Bu programda ilimizdeki ilgili kurum ve kuruluşlar ile üniversite birlikteliği sağlanacaktır.Meslek liselerininde içine dahil edileceği program her ay düzenli olarak sürdürülecek ve kollektif birleşimler güçlendirilecektir.

 

·         ÜYE TAKİP MASASI : Oda başkanlığı maalesef üyelerinin çalışmalardan haberdar olmaları, çalışma birlikteliği sağlanması ve rutin üye ziyaretlerini başarıyla yürütememiştir. Üyelerimiz sadece aidat toplanma aracı olarak kullanılmamalı ve eşit ilgi ve hizmetten yararlandırılmalıdırlar. Ancak küçük bir şehir olmamıza rağmen odamız ile ilgili en yoğun şikayet seçimdemi aklınıza geliyoruz serzenişleridir. Bunun önüne geçmek ve üyelerimizin hakettiği tüm duruş modelini ortaya koymak odamız ve yönetimimizin ana konusu olacaktır.Üyelerimizi çalışmalarımıza aktif halde iştiraklerini sağlamak ve sürekli iletişim ile oluşmuş yada oluşabilecek her soruna anında müdahele etmemiz sağlanmış olacaktır.

 

 

 

 

             

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2013, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124