Özdilek Holdingden Bolu'ya AVM

Türkiye'nin en köklü firmalarından Özdilek Holding, Türkiye genelindeki AVM’lerine bir yenisini daha ekledi. 15 milyon dolarlık bir yatırımla Bolu 'da yeni bir A VM açan holding, 2017 yılında A VM sayısını 21 'e yükseltmeyi hedefliyor.

Özdilek Holdingden Bolu'ya AVM

HABER: FARUK ÇİDEM

Özdilek Holding bugün Bolu’daki AVM’nin açılışını yapacak. Açılış öncesinde Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’in de katıldığı basın toplantısı gerçekleştirildi. Yerli sermayenin önemine dikkat çeken Hüseyin Özdilek; “kendi ürünlerimizi yabancı sermaye ile de rekabet ederek en kaliteli şekilde pazarlamalıyız” dedi.

Özdilek Holding, misafirlerine bay, bayan, çocuk giyimden ev tekstiline, taze gıda ürünlerinden mutfak ihtiyaçlarına, kişisel bakım ürünlerinden aksesuarlara 70 bin çeşit ürünle hizmet vereceği yeni alışveriş merkezini, Bolu D-100 karayolu üzerinde şehirlerarası terminalinin bulunduğu bölgede açtı.

Türkiye ve Avrupa'nın en büyük, dünyanın 10 büyük havlu üreticisi içinde yer alan Özdilek, Bolu'da 22 dönüm arazi üzerine 9 bin metrekare kapalı alana sahip yeni alışveriş merkeziyle, müşterilerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunmayı hedefliyor. Özdilek Bolu Alışveriş merkezinde hipermarket, departman mağaza, kafe-restoran ve çocuk eğlence merkezi yer alıyor.

Öte yandan 2016 yılı içinde Uşak, Turgutlu ve Bolu ve Düzce'de 2017'de ise, Bursa Nilüfer ve Bursa Mudanya'da yeni alışveriş merkezlerinin açılışını yapacak olan Özdilek Holding, 6 AVM için toplam 80 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

Açılışa ilişkin değerlendirmede bulunan Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Hüseyin Özdilek, "Özdilek Holding olarak asıl işimiz alışveriş merkezi kurmak. Bu bilinç ışığında bugüne kadar 9 alışveriş merkezi açarak dünyanın en önemli markalarını son tüketicilerimizle buluşturmanın mutluğunu yaşadık. Bundan sonraki hedefimiz, Özdilek kalitesini diğer şehirlere de götürmek. 2016 yılı içinde Uşak, Turgutlu, Bolu ve Düzce'de, 2017'de ise; Bursa Nilüfer ve Bursa Mudanya'da yeni alışveriş merkezleri açmayı planlıyoruz. Şu anda toplam 7 bin kişi istihdam ediyoruz. Bolu'da açacağımız yeni AVM'de ise 200 kişi ile çalışmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yılın bahar aylarına kadar 1.500 kişiyi daha işe alarak, toplam 8 bin 500 kişiye ulaşacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124