Özel Çocuklarla Doğum Günü Kutlaması

Bolu Valisi Aydın Baruş Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çocukları ziyaret etti. Merkezde eğitim gören beş çocuğun doğum günü olması sebebiyle çocuklarla birlikte doğum günü pastasını kesen Vali Baruş çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 Özel Çocuklarla Doğum Günü Kutlaması

Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocuklardan Güleser, Özgür, Hasan Ali, Sevgi ve Burakcan bu yıl yeni yaşlarını Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu protokolü ile birlikte kutladı.

Bolu Valisi Aydın Baruş, Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Genel Başkanı Kemal Demirel, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı doğum günü kutlaması öncesinde Vali Baruşçocuklarla sohbet etti. Fotoğraf makinasını Valilik görevlisinin  elinden alan minikler fotoğraf makineleri ile Vali Baruş ve beraberindekilerin bol bol fotoğraflarını çektiler.

Programda Vali Aydın Baruş ve beraberindekiler bedensel engelli çocuklar hakkında ve Türkiye Bedensel Engelliler Derneği tarafından çocukların bazılarına takılan ortez ve protezlerle ilgili olarakTürkiye Bedensel Engelliler derneği Genel Başkanı Kemal Demirel’den bilgi alarak protez takılançocukların en kısa zamanda  sağlıklı olarak hayatlarına devam etmesini dilediler.

Ziyarette daha sonra merkezde rehabilitasyon gören beş çocuğun doğum günü kutlandı. Doğum günü pastasını Vali Aydın Baruş ile birlikte kesen çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

Pasta kesiminin ardından Vali Baruş, merkezde bulunan bütün çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Doğum gününde çocuklar canlı müzik eşliğinde gönüllerince oynayarak eğlendiler.

Vali Baruş Rehabilitasyon merkezinden ayrılmadan önce tüm odaları,  yatalak durumda olan çocukları da ziyaret etti ve durumları hakkında yetkililerden bilgiler aldı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 09:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet yetkin
ahmet yetkin - 5 yıl Önce

helal olsun.şu çocuğa sarılış bile anlatıyor bize vali beyin kişiliğini..helal olsun

SIRADAKİ HABER

banner128