Özeroğlu ve Kartlı’yı Gönderirken

Erhan Beykoz yazdı...

Özeroğlu ve Kartlı’yı Gönderirken

Bolu, bürokratı, atanmışı, seçilmişi, misafiri, turisti, öğrencisi, umutları olanlar için biçilmiş kaftandır! Yaşandıkça yaşayası gelen, doğal güzellikleri, müthiş havası, suyu ve insanıyla “cennetten bir parça” olduğunun resmidir. Devletine, milletine, memleketine bağlı, demokrasiye aşık, Cumhuriyeti yaşam biçimi olarak benimsemiş temiz insanları huzur içinde yaşam merkezidir.

Bolu’yu kısa sürede tanıyan, Kökez suyunu içen vatandaşların, buradan ayrılmaları zor olur. Kaldığı zaman içinde kurduğu dostlukları, uzun yıllar sürer ve diğer bir adı ile dostluklar ölümsüzleşir…

Elbette Bolu’da görev yapıp gök kubbede hoş sedası olan, eserleriyle hala anılan onlarca bürokratı inkar edemeyiz. Bürokratlarımızın içinde hoş sedalardan biri olan Vali Yardımcılarımız Necdet Özeroğlu ve Ayhan Karlı’da tayin oldu.

Sayın Özeroğlu’nun kısa sürede yüreğine girdiği onlarca Bolulu olduğunu biliyorum. Kapısının kapanmadığı, ağzından çıkan sözün arkasında duran, verdiği sözü tutan bir gönül adamı olarak hafızalarımıza yerleşti. Mevzuata hakim, sorunsuz iş yapan, sıkıntısız bürokrat olarak tüm ita amirlerinin isteyeceği biridir!

Yılların verdiği tecrübesine, bilgi ve birikimini de katarak görevini tamamladı. Masasının üstünde okudukça değiştirdiği kitabı olan, dünyayı, hayatı ve yaşama dair gerçekleri araştırandı. Son söylenecek sözü mutlaka en başında yada yeri geldiğinde söylerdi. Yaşamışlıklarından olsa, birçok şeye aykırıydı!

İşin içinde laik devlet olunca her iş biter, devletin bekası devamlılığı, yaşaması için kimsenin gözünün yaşına bakmazdı. Sabah mesai başlama saatine çok dikkat ederdi. Hoşgörülüydü ama Cumhuriyet denilince, Ortadoğu coğrafyası ve İslam yarımadası içinde gerçek Müslüman’ın Türkler olduğundan taviz vermezdi. Atatürk denilince, aldığımız nefes, içtiğimiz su, yediğimiz ekmekten sonra namusumuz, bu günümüz, yarınımız der, laf söyletmezdi. Atatürk hakkında ki tek eksiğin, Atatürkçüyüm diyenleri bile başta Nutuk olmak üzere okumadıklarından yakınırdı. Bayrak denilince, sembollerin en kutsalı derdi.

Daha fazla uzatmadan, kapısını çalacağı çok dost bırakarak tayin oluyor. Yolun açık aydınlık dolu yarınlar hepimizin olsun.

Diğer Vali Yardımcımız Ayhan Kartlı’da görev süresini doldurarak onuruyla, şerefiyle ve gök kubbede bıraktığı hatıralarıyla ayrılacak. Yolunuz açık olsun güzel insanlar, devletimizin size çok ihtiyacı var.

Not: Vali Sayın Aydın Baruş Beyle Saray Sinemasının yeri hakkında görüştük. Hepsi teknik olan arkadaşlarımız görüşme sonrası çok memnun kaldılar. Hoşgörü, bilgi ve ortak akıl konusunda düşüncelerinden ve gösterdiği nezaketten dolayı arkadaşlarım adına kendisine teşekkür ediyorum.

Acımız: İstanbul’da onlarca cana kıyan hainleri, işbirlikçileri, terörün arkasında olan ve besleyenleri lanetliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerimize ve ulusumuza sabırlar diliyorum. Gün birlik olma zamanıdır, gün birlikte terör belasını başımızdan ülkemizden ve insanımızdan uzaklaştırma zamanıdır.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128