Özgür Mumcu söyleşiye katılacak

Adalet ve Demokrasi haftası etkinliği olarak Necip Fazıl Kültür Merkezinde, Cumhuriyet gazetesi yazarı ÖZGÜR MUMCU tarafından “Basın Özgürlüğü” konulu söyleşi gerçekleştirilecektir.

Özgür Mumcu söyleşiye katılacak

HABER: KASIM ŞAHİN

Konu hakkında yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; Türk Basının unutulmaz isimlerinden araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu bundan tam 23 yıl önce hunharca öldürüldü.

Uğur Mumcu’yu katledenler hiçbir zaman yakalanamadı. Tıpkı; Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve adını sayamadığımız onlarca Atatürkçü yurtsever aydınımız gibi adı faili meçhuller listesine yazıldı.

Uğur Mumcu ve yurtsever aydınların tek istediği demokrasiyi içselleştirmiş, aydınlık bir Türkiye idi. Atatürk’ün açtığı bu yolu karartmak için var gücü ile çalışan karanlık güçler önce aydın kıyımı ile işe başlamışlardı.

Ülkeyi teslim almak isteyen emperyalistler ve onların işbirlikçileri adım adım bu ülkeyi kargaşa ve kaosun egemen olduğu Orta Doğu bataklığına bilinçle taşıdılar.

Cumhuriyetin kazanımlarının hızla yok edildiği, hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının bilinçli olarak örselenmesi sonucu mezhep çatışmaları ve kardeş kavgasından medet umanlar bitip tükenmez aydın kıyımının baş sorumlularıdır.

Uğur Mumcu ve bu uğurda can veren aydınlarımızın barışa, demokrasiye ve hukuk devletine olan inançlarını, fikirlerini zinde tuttuğumuz sürece Barış ve Demokrasi kazanacak birlikte yaşama taleplerimiz daha da güç kazanacaktır.

Bu bağlamda sivil toplum örgütlerinin temsilcisi olan bizler 24 Ocak 2016 tarihinde saat 12.30’da Uğur Mumcu’yu, adını taşıyan parkta bir kez daha anacağız. 30 Ocak 2016 tarihinde saat 13:30’da Adalet ve Demokrasi haftası etkinliği olarak Necip Fazıl Kültür Merkezinde, Cumhuriyet gazetesi yazarı ÖZGÜR MUMCU tarafından

 “Basın Özgürlüğü” konulu söyleşi gerçekleştirilecektir.

Adalet ve Demokrasi bilincinin yükselmesi, barışın kazanarak birlikteliğimizin artması için değerli basın mensuplarını davet ediyor kamuoyunun sizlerin aracılığı ile bilgilendirilmesini diliyoruz.

Saygılarımızla, Bolu Barosu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türk Kadınlar Birliği, İnşaat Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Halkevi, Eğitim- Sen, KESK, Eğitim- İŞ, Öğretim Elemanları Derneği, Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı, Atatürkçü Düşünce Derneği

CHP Bolu İl Başkanlığı

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128