Özsoy-Yıkılmaz çekişmesi başladı

CHP Bolu merkez ilçe kongresi Necip Fazıl kültür merkezinde başladı

Özsoy-Yıkılmaz çekişmesi başladı
 CHP Bolu merkez ilçe kongresi Necip Fazıl kültür merkezinde başladı. Daha önce adaylığını açıklayan Mehmet Özdemir’in Cemal Özsoy lehine çekilmesiyle elini güçlendiren merkez ilçe başkan adaylarından Cemal Özsoy “Ben bu örgütü yeniden toparlayacağıma inanarak ve güvenerek yola çıktım. Bana ve arkadaşlarıma güvenirseniz biz bu işi başarırız.Parti içinde yeniden dayanışma ruhunu egemen kılarız.Taraf tutmayız.İşimiz ne ise onu yapmaya kendimizi zorunlu hissederiz.Bana ve arkadaşlarıma destek verin onları utandırmayacağız” dedi.

CHP merkez ilçe başkanı adaylarından Hüseyin Yıkılmaz ise 2009’da yarım bıraktığı işi tamamlamak için aday olduğunu söyleyerek” yalnızca 900 oy farkıyla benim il başkanlığım döneminde yerel seçimleri kaybettik. Kendimi bu açıdan başarısız görmüyorum. Eğer merkez ilçe başkanı seçilirsem genel merkez tarafından dayatılan montaj adaya kesinlikle karşı çıkacağım.” Dedi.

Ulusoy tepki topladı

Geçici il kayyum yönetimi başkanı Haşim Ulusoy ‘un selamlama konuşması için kürsüye çıktığında önümüzdeki hafta yapılacak olan il başkanlığı kongresinde aday olacağını açıklaması büyük tepki topladı. Delegeler böyle bir toplantıda bu tarz bir adaylık açıklaması yapılmasını doğru bulmadıklarını söyleyerek” 15-20 yıl önceki simalarla partimiz bir adım öteye gidemez” dediler.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2013, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124