Öztürk davasında sürpriz yok!

CHP’li İl genel meclis üyesi Sabahattin Öztürk’ü öldüren Arif Türkmen “Kasten adam öldürmek” fiilinden suçlu bulundu ve 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın son sözleri “Mahkemenin adaletine güveniyorum” oldu.

Öztürk davasında sürpriz yok!
 CHP’li İl genel meclisi üyesi Sabahattin Öztürk’ü geçen sene aralarında geçen bir tartışma sonucunda öldüren Arif Türkmen’e Kasten adam öldürmekten 15 yıl hapis cezası verildi. Bolu 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava da Öztürk’ün avukatları Arif Türkmen ile Sabahattin Öztürk arasında yaşanan tartışmanın tahrik unsuru içermediğini Öztürk’ün Türkmen’i çalışmaya teşvik edici sözler söylediğini ifade ettiler. Öztürk’ün çevresinde sevilen bir kişi olduğunu vurgulayan avukatları;”Sabahattin Öztürk ile Arif Türkmen arasında yaşanan tartışmalar Öztürk’ün öldürülmesinin gerekçesi olamaz. Merhum Sabahattin Öztürk çevresinde sayılan ve sevilen bir kişidir. O yüzden kararın örnek teşkil edecek bir şekilde verilmesini ve Sanığın kasten adam öldürme suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştular. Arif Türkmen’in avukatları ise sanığın kendisine karşı yapılan küfür ve hakaretler neticesinde ağır bir tahrike maruz kaldığına dikkat çekerek; “Arif Türkmen, Sabahattin Öztürk’ten yumrukta yemiş kendisini savunmak için yanında bulunan ve kontrol kalemi olarak kullanılan tornavidayı kullanmıştır. Burada en fazla ağır tahrik sonucunda adam yaralama vardır. O yüzden biz sanığın önce beraat’ini talep ediyoruz. Eğer ceza verilecekse de ağır yaralama hükümleri doğrultusunda ceza verilmesini istiyoruz” dediler.

 

“Mahkemenin adaletine güveniyorum”

 

Mahkeme hâkiminin sanığa son sözleri sorması üzerine konuşan Arif Türkmen söyleyecek bir sözünün olmadığını vurgulayarak; “Mahkemenin adaletine güveniyorum” biçiminde konuştu. Mahkeme hakimi ise sanığın kasten adam öldürme suçunu sabit gördüklerini söyleyerek 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığını söyledi. Mahkeme bitiminde Merhum Sabahattin Öztürk’ün eşi, Sanık Arif Türkmen’e tepki gösterdi ve mahkeme salonunda kısa süreli bir münakaşa yaşandı.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2013, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER