Öztürk prim borçlularını uyardı

Haber; Duygu Kaya   Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda tanınan ek süre 31 Mayıs 2013 tarihinde sona erecek.   1 Ekim 2008 tarihinden önce iştirakçi veya...

Öztürk prim borçlularını uyardı

Haber; Duygu Kaya

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda tanınan ek süre 31 Mayıs 2013 tarihinde sona erecek.

 

1 Ekim 2008 tarihinden önce iştirakçi veya sigortalı olanlardan emeklilik veya malullük aylığı bağlandıktan sonra 4/b hükmü kapsamında çalışmaya başlayanların sosyal güvenlik destek prim borçları ve tarihleri yeniden yapılandırılma kapsamına alınmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu prim borçlarının yeniden yapılandırılması için 31 Mayıs tarihine kadar ek süre tanımıştı. Bolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Öztürk bu tarihe kadar borç yapılandırması talebinde bulunan şoförler odası üyelerinin, nakliyeci esnafların gecikme cezalarının silineceğini söyledi. 2011 yılında uygulamaya alınan borç yapılandırması konusunda SGK’nın kasasına 10,8 milyar TL girmişti ve 19 Ocak 2013 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kanunla yeniden yapılandırma için kuruma yapılacak başvuruların tarihi 31 Mayıs 2013’e kadar uzatılmıştı. Bolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk, Borç ödemelerinin taksitle de yapılabileceği ikişer aylık ödeme periyodu ile 18 aya kadar borcun bölünebileceğini bildirdi. Öztürk ayrıca borçlu olan vatandaşları müracaatlarında sistemden kaynaklı sorun yaşamamaları için son güne bırakmamaları konusunda uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER