Padişah’tan Noel Baba’ya engel

BBP Bolu şubesi Noel kutlamalarını protesto etmek için İzzet Baysal Caddesinde Padişah, Sadrazam ve Yeni çerisiyle beraber hediye dağıtan Noel Babayı yakalamak üzere bir tiyatro gösterisi düzenledi.

 Padişah’tan Noel Baba’ya engel

Haber: Kasım ŞAHİN- Semih BAYKAL

Noel kutlamalarını protesto etmek için İzzet Baysal Caddesinde hazırlanan tiyatro gösterisinde ilk olarak Noel baba yoldan geçen vatandaşlara hediyeler dağıtmaya başladı. Daha sonra Padişah, noel babanın yanına gelerek Sadrazamına bu münafık kim olduğunu sordu ve yeni çeriye emrederek bunu münafık’ı yakalayıp derhal getirin dedi. Bunun üzerine Yeni çeri Noel babayı yakalayarak padişahın karşısına getirdi. Padişah Noel kutlamalarının Müslüman bir ülke de kutlanmasının yasak olduğunu söyleyerek Noel baba’nın derhal başının kesilmesini emretti. Bunu üzerine Noel baba yeni çerinin elinden kurtularak kaçmaya çalıştı. Bunun üzerine yeni çeri ile Noel baba arasında kısa süren bir kovalamanın ardından yeni çeri Noel babayı yakalayarak padişaha teslim etti. Noel kutlamalarını protesto etmek için düzenlenen tiyatro gösterisi bu şekilde bitti.

Noel kutlamalarını protesto etmek için düzenledikleri tiyatro gösterisi hakkında bilgiler veren BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan; “ Şimdi öncelikle yeni bir yıla giriyoruz. Öncelikle yeni yılın halkımız için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Ben inanmıyorum bizim halkımız esasında olaya Hıristiyan aleminin kutladığı bir Noel olarak bakmıyor da, eğlence olarak bakıyor. Ama biz sırf tırnaklarını keserken Yahudilere benzemeyeyim diye tırnak kesiş sırasını değiştiren bir peygamberin ümmetiyiz. Biz buradan mesaj vermek istedik. Bu Noel Hıristiyan bayramıdır, biz Müslümanlara yakışmıyor. Biz ne zaman bir Hıristiyan 7 tane danaya girerse bizde o zaman kutlarız diyorum. Bütün yeni yılın arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, Müslüman alemine hayırlar getirmesini diliyoruz. BBP olarak böyle düşünüyoruz. Espritüel bir dille kimseyi kırmadan mesaj vermek istedik. Hıristiyanların geleneklerine çok alaka göstermeyelim" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
NEVZAT BAYINDIR
NEVZAT BAYINDIR - 6 yıl Önce

çok güzel bi̇r yaklaşimla yanlişliklar i̇şaret edi̇lmi̇ş. başarilarinin devamini di̇li̇yorum.

SIRADAKİ HABER

banner128