Palamut gitti yerine sarı kanat geldi

Kış aylarının vazgeçilmez deniz ürünlerinden ve yılın ilk çıkan balıklarından olan palamut bir buçuk ay içersinde denizlerimizden çekildi. Palamut’un yerini ise lezzetiyle damaklara hitap eden sarı kanat geldi.

Palamut gitti yerine sarı kanat geldi
 Haber: Kasım ŞAHİN

Yaklaşık bir buçuk aydır sofralarımızda yer alan palamut artık tezgahlarda yerini almayacak. Palamut ülkemiz denizlerinden uzaklaşarak Karadeniz ve Marmara açıklarına giderken, palamutlar torik oldu. Yerine ise yine lezzetiyle damaklara hitap eden sarı kanat olarak bilinen balık aldı. Sarı kanat kilosu 25, hamsi 10, mezgit 10-15, sardalya ise 7 TL’den kilosu satılıyor.

 ÇİLEK FİYATI DUDAK UÇUKLATTI

Yaz aylarında en çok tüketilen meyveler arasında yer alan çilek, kış aylarında da tezgahlarda yerini aldı. Antalya’daki özel seralarda üretilen çileğin kilosu Bolu’daki tezgahlarda 15 TL’den satıldı. Diğer sebze ve meyve fiyatları şöyle oldu; Domates, 2, 2.5, 4 ve 5, mor üzüm 4, kırmızı biber 4, salatalık 2.5, sivri biber 3.5,patlıcan 2, lahana tane 6, dolma biber 3, brokoli 4, taze fasulye 4, deveci armudu 4, kabak 2.5, havuç 2, nar 2.5, ayva 3, kıvırcık tane 2.5 ve mandalina ile portakalın kilosu 3 TL’den satıldı.

PAZAR SOBALARI KURULDU

Bolu Pazarında Pazar yerinin dış mekanlarından buz gibi havada ekmek parası kazanmaya çalışan pazarcı esnafları bu günlerde havanın soğuk olması nedeniyle yine sobalarını kurdular. Bir taraftan ısınmaya çalışan pazarcı esnafı aynı zamanda kurdukları bu sobaların üzerinde öğle yemeklerini de yaparak karınlarını doyurmaya çalıştılar. 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128