Palazoğlu geceye damgasını vurdu

Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 741'inci ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Şeb-i Arus İstanbul 2014 törenini organize eden Bolulu Muhittin Palazoğlu, gece boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındaydı. Geceye Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ve Bolulu bazı işadamları da katıldı.

 Palazoğlu geceye damgasını vurdu

Haber Merkezi

Yaşamını "Hamdım, piştim, yandım", ilahi aşk yolculuğunu ise "Gel ne olursan ol yine gel" sözleriyle özetleyen tasavvuf felsefesinin büyük alimi Mevlana Celaleddin-i Rumi, "düğün gecesi" olarak adlandırdığı ölümünün 741'inci yılında İstanbul'da anıldı. Bolulu iş adamı Muhitin Palazoğlu ise kusursuz organizasyonu ile geceye damgasını vuran kişi oldu. Palazoğlu gece boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanından bir an bile ayrılmazken, gecenin sonunda kendisine sunduğu ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil'in akkase ve barut ebru olarak çalıştığı 2,5 metrelik kumaş üzerine işlediği "elif" harfi ile geceye damgasını vurdu.   

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile törene katıldı. Erdoğan salona girişinde alkışlar ve "Recep Tayyip Erdoğan" sloganlarıyla karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da vatandaşları selamladı.  

İstanbul'da üçüncü kez düzenlenen anma gecesinin sunuculuğunu Ertem Şener ile Necip Karakaya yaptı. Taşkın Sabah'ın orkestrası eşliğinde, Yavuz Bingöl, Mustafa Ceceli, Alişan, Yusuf Güney ve Sami Özer, semazen gösterilerine ilahilerle eşlik etti. Yavuz Bingöl, etkinlik için bestelediği Mevlana'nın Şems'in ardından yazdığı "Etme" şiirini ilk defa gecede seslendirdi. Bingöl'e sunucu Karakaya da eşlik etti. Son olarak da Ceceli, Alişan, Güney ve Özer, Itri'nin "Segah Tekbir ve Salat-ı Ümmiye" bestesini birlikte söyledi. Tören, yurt dışından gelen önemli isimlerin sahnelerini kuran ekipler tarafından hazırlandı. Törende, 7 tır ekipman, 500 kişilik ekip, 500 metre truss, 350 ışık robotu, alan içi görüntü yansıtma sistemi, 105 metre led teknik ekipman kullanıldı. Salonun zemini, semazenlerin rahat dönebilmesi için özel olarak yeniden döşendi. Ayrıca, geceye özel ses ve ışık sistemi kuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 2,5 metrelik "elif" hediyesi

Konuşmasının sonunda, Adstation Yönetim Kurulu Başkanı Bolulu Muhittin Palazoğlu tarafından, ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil'in akkase ve barut ebru olarak çalıştığı 2,5 metrelik kumaş üzerine işlediği "elif" harfi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124