Pandemi sonrası ilk zil çaldı

2020-2021 eğitim döneminde anaokulu ve 1. Sınıf öğrencileri ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte yüz yüze eğitime başladı. 48 binden fazla öğrenci ve 3700 den fazla öğretmen ders başı yaptı.

Pandemi sonrası ilk zil çaldı


Haber: Erdal Tanrıverdi

İlimiz genelinde 237 okulda 2992 derslik bulunuyor. Bu okulların yüzde 10’unda ve çok az sayıda öğrenci ile dersler başladı. Toplam 3774 olan öğretmenlerimizin de sadece bu yıl 300 kadarı ilk ders zili ile birlikte öğrencilerine kavuşmuş oldu. 48 bin 705 öğrencimizin ise 3000’i yüz yüze eğitimde ilk derse başlama imkanı yakaladı. Korona virüs salgını nedeniyle uzaktan yürütülen yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim, anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda bugün başladı. Anne ve babalarıyla ilk kez okula gelen öğrenciler istiklal marşının okunmasının ardından çalan ilk ders ziliyle öğretmenlerin eşliğinde sınıflarına girdi. Törende öğrencilere hitap eden Kültür İlkokulu Müdür Yardımcısı Savaş Şahin, öğrencileri cesaretlerinden dolayı alkışlayarak, “2020-2021 eğitim öğretim yılına başlamış bulunmaktayız. Bu öğretim yılında eski yıllara oranla biraz daha az sayıda öğrenciyle başlıyoruz. Ancak, bu öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Cesaretlerinden dolayı hepsini alkışlıyorum. Pandemiden sonra okula gelen ilk öğrenciler sizlersiniz. Bu sizin için çok farklı bir eğitim öğretim yılı. Bu süreci birbirimize yardımcı olarak hep birlikte aşacağız. Başarılar diliyorum” dedi.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte hazırlıklarını yapan servis şoförleri de mesaiye başladı. 22 yıldır servis şoförlüğü yapan İbrahim Uygan, “Biz hazırız ama öğrenci yok. Araçta olması gereken herşeyimiz mevcut ama zor süreçte öğrenci bulur muyuz bulmaz mıyız bilemiyorum. Biz tedbirlerimizi aldık. Şuanda hiç öğrenci yok” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128