“Panter A” Bolu’yu ayağa kaldırdı

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ansızın yapılan ve adına “Panter A” verilen soygun ihbarı Bolu Polisini alarma geçirdi. Şehrin giriş ve çıkışları trafik ve asayiş ekipleri tarafından kontrol altına alınırken, olay yerine intikal 4 dakika içersinde gerçekleştirildi. Güvenlik güçleri tarafından Büyük Cami çevresinde faaliyet gösteren bir kuyumcuya yapılan baskın korku dolu anlar yaşattı. Kuyumcu çalışanları korku içersinde kalırken olayın bir tatbikat olduğu sonradan öğrenildi.

 “Panter A” Bolu’yu ayağa kaldırdı

Haber: Kasım ŞAHİN – Semih BAYKAL

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nin yaptığı ve adına “Panter A” verdiği tatbikat Bolu’da büyük paniğe neden oldu. Haber merkezinin Büyük Cami bölgesinde bulunan bir kuyumcuya soyguncuların girdiği ve rehin alınma olayını bildirmesi üzerine tatbikattan habersiz olan tüm birimler bir anda alarma geçti.

Soygun ve rehin alma olayının gerçekleştiği kuyumcuya çok sayıda asayiş ekipleri sevk edilirken, şehrin giriş ve çıkışları asayiş ve trafik ekipleri tarafından kısa sürede kontrol altına alındı. Olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi de sevk edildi. Bir anda bölge abluka altına alınken kuyumcuda çalışanlar ve çevre esnaf büyük panik yaşadılar. Daha sonra Asayiş Şube Müdürlüğünden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Erkan Ünal’ın telsizden, “Panter A kodlu ihbar bir tatbikattır. Tüm personelin dikkatine” demesinin ardından he görevli polisler hemde vatandaşlar  rahat bir nefes aldılar.

Bolu’yu ayağa kaldıran “Panter A” tatbikatında asayiş ekipleri 4 dakika gibi kısa sürede olay yerine intikal edip kuyumcuya giren soyguncu kılığındaki polisleri yakalayıp gözaltına aldılar. Bu tatbikatın uzun süre hafızalardan silinmeyeceğe benziyor. Gerçeği aratmayan tatbikat sayesinde Bolu polisinin başarılı bir performans gösterdiği ortaya çıktı. Bu uygulama Bolu tarihinde ilk kez uygulandığı öğrenildi.  

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 01:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER