Panterler ZİPPO’cuları enseledi...

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Ankara- İstanbul Otoyolu üzerinde araçlarda yaptıkları aramada binlerce paket kaçak sigara ve çok sayıda yabancı menşeli ZİPPO çakmak ele geçirilirken 2 kişi tutuklandı.

 Panterler ZİPPO’cuları enseledi...

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara İstanbul Otoyolu üzerinde Risk Analizine yönelik olarak yapılan çalışmalara geçtiğimiz hafta da devam ettiler.

Ekipler, geçtiğimiz hafta Çarşamba günü A.Ö isimli şahsın sürücülüğünü yaptığı 34.. plaka sayılı araç durdurularak yapılan arama neticesinde araç içerisinde yolcu olarak bulunan S.Ö. isimli şahsın eşyasında 100 karton (1.000 paket) bandrolsüz kaçak sigara, M.Ö. isimli şahsın eşyasında 120 karton (1.200 paket) bandrolsüz kaçak sigara. G.K. isimli şahsın eşyasında da 190 adet yabancı menşeli ZİPPO marka çakmak bulundu.

 

A.S. isimli şahsın sürücülüğünü yaptığı 34... plaka sayılı aracı durduran ekipler,, araçta yapılan arama neticesinde toplam 1.500 karton (15.000 paket) bandrolsüz kaçak sigara ele geçirdi.

 

Perşembe günü S.A. isimli şahsın sürücülüğünü yaptığı 27... plaka sayılı araçta yapılan arama neticesinde ise 5 ayrı markada. 5.650 karton (56.500 paket) bandrolsüz kaçak sigara bulundu.

 

3 ayrı aramada toplam 73 bin 700 paket bandrolsüz kaçak sigara ile 190 adet yabancı menşeli ZİPPO marka çakmak ele geçirildiği belirtilirken olaylarla ilgili gözaltına alman şüphelilerden S.Ö.. M.Ö. ve B.K. isimli şahıslar mevcutlu olarak intikal ettirildiği Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, denetimli serbestliğe tabi tutularak serbest bırakıldı. A.S. ve S.A. isimli şahıslar ise sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak Bolu T Tipi Cezaevine gönderildiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER