Panterlerden PKK’ya 1 milyonluk darbe…

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’nün başarıdan başarıya koşan Panterleri bölücü terör örgütü PKK’ya piyasa değeri 1 milyon liralık ağır bir darbe vurdu. Panterler, Şırnak’tan İstanbul’a saman yüklü bir TIR’ın içersine saklanmış ve geliri de terör örgütü PKK’ya verileceği iddia edilen 200 bin paket kaçak sigarayı Bolu’da yapılan takip sonucu yakaladı.

 Panterlerden PKK’ya 1 milyonluk darbe…

Haber: Kasım ŞAHİN

KOM Şubesinin Panterleri yine büyük bir başarıya imza attı. Panterler Şırnak sınır kapısından saman yüklü 73 SS… Plakalı bir TIR’ın içersine çok sayıda miktarda kaçak sigara yüklendiği ve TIR’ın İstanbul iline gideceği, samanların arasına saklanmış sigaraların satışından elde edilecek gelirin terör örgütü PKK’ya verileceği ihbarını alır almaz TEM’de günlerce beklemeye başladı. Dün öğle saatlerinde çuvallar içersindeki samanların arasına kaçak sigara saklanan Hüseyin E. İdaresindeki TIR’ı durdurdular.

Narkotik köpeği Sezar’ın yaptığı ilk araştırma da TIR içersinde bulunan kaçak sigaralar tespit edildikten sonra sürücü hemen gözaltına alındı ve araç da Şubeye götürülerek arama çalışması başlatıldı. TIR’ın sağ, sol ve arka kısmı tamamen çuvallar dolusu salanlarla kapatıldığı tespit edilirken piyasa değeri 1 milyon liralık 200 bin paket kaçak bax sigaralar TIR’ın orta bölmesinde bulundu. Panterler sayesinde terör örgütü PKK’ya ağır bir maddi darbe vurulmuş oldu.
    

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128