Paranın patronu şok ifadeleri değerlendirdi##hb_manset.gif

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Emin Semercioğlu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından YÖK’e gönderilen yeni yükseköğretim taslağı metninde Bolu’da en çok vergi veren kişiler için “ticari...

Paranın patronu şok ifadeleri değerlendirdi##hb_manset.gif

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Emin Semercioğlu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından YÖK’e gönderilen yeni yükseköğretim taslağı metninde Bolu’da en çok vergi veren kişiler için “ticari ahlakları, para kazanma yolları ve ilişkileri büyük soru işaretlerine açıktır.” şeklindeki ifadeleri değerlendirdi. Böyle bir tanımlamayı yanlış bulduğunu söyleyen Semercioğlu; “Bir şehirde tüccar kazanacak ki o kentin Sosyo-ekonomik ve kültürel faaliyetleri artsın bu açıdan ben bu tanımı kesinlikle kabul etmiyorum ve talihsiz bir ifade olarak nitelendiriyorum” dedi.

 

Geçtiğimiz Perşembe günü yaptığımız “Kim bu işadamları?” başlıklı haberimizin yankısı sürüyor. Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından YÖK’e gönderilen yeni yükseköğretim taslağı metninde Bolu’da en çok vergi veren kişiler için “ticari ahlakları, para kazanma yolları ve ilişkileri büyük soru işaretlerine açıktır.” İfadesinin kullanıldığını ortaya çıkaran Bolu Olay gazetesi Abant İzzet Baysal Üniversitesi yönetiminden bahse konu olan işadamlarının isimlerinin kamuoyuna açıklanmasını talep etmişti. Dün, Bolu Ticaret ve Sanayi odasının yeni hizmet binası gezen AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, YÖK’e gönderilen yeni yükseköğretim taslağı metnindeki işadamlarıyla ilgili tespitlerin resmi görüşleri olmadığını, bu ifadelerin bireysel görüş olduğunu söyledi. Coşkun;” Bu ifadeler kesinlikle resmi karar değildir. Bu bir senato bir yönetim kurulu kararı değildir. Üniversitenin top yekûn görüşünü katiyen ifade etmemektedir. Bireysel bir görüştür. Bireysel bir yaklaşımdır. Dolayısıyla üniversitedeki herhangi bir insanın görüşü üniversitenin görüşü olarak değerlendirilmemelidir.”Dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124