banner120

Partim “Evet” derse adayım##hb_manset.gif

Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz önümüzdeki dönem yeniden belediye başkan adayı olmasının Teşkilat ve Genel merkezin inisiyatifinde olduğunu söyledi. Yılmaz; “Önümüzdeki dönem Bolu için...

Partim “Evet” derse adayım##hb_manset.gif

Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz önümüzdeki dönem yeniden belediye başkan adayı olmasının Teşkilat ve Genel merkezin inisiyatifinde olduğunu söyledi. Yılmaz; “Önümüzdeki dönem Bolu için düşündüğüm çalışmalar şekillenir ve bir noktaya gelirse aday olmam. Ama bir eksiklik olduğunu ya da sıkıntıya girecek bir durum görürsem yeniden aday olmak isterim. Benim bunu istemem çok önemli değil. Öncelikli olarak Partimin ve genel merkezin devam et demesi gerekir’’ biçiminde konuştu.

 

Atatürk Orman Parkı'nda hurdacılarla yemekte bir araya gelen Yılmaz, hurdacıların sorunlarını dinledi ve şehir dışına taşınmalarına ilişkin bilgi verdi. Toplantıda ilk olarak "Tehlikesiz Atıklar ve Ambalaj Atıkları" ile ilgili sunum yapıldı. Yapılan bilgilendirmede, atıkların toplanmasından, tesislere kadar yasal prosedür ve yapılması gerekenler sıralandı. Sunum sonrasında konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Allah en güzel doğayı Bolu’ya vermiş. Biz de kentimizi öyle bir yapalım ki dünyanın en yaşabilir kenti olsun. Bu yüzden ayrı yerlerde bulunan ve şehir merkezinde görüntü kirliliği oluşturan iş kollarını şehir dışına taşımak için çalışmalarımız sürüyor. Bunlardan bir tanesi de hurdacılar. Bizim tek amacımız Bolu'yu tasarlamak ve şekillendirmek. Bolu'yu geleceğe taşımak için bu çalışmaları yapmak zorundayız. Bunu da inşallah sizlerle birlikte başaracağız" dedi.

 

“Benim amacım Bolu'yu geleceğe taşımak’’

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, toplantıya katılan işletmecilerin sorularını da yanıtladı. Yılmaz, Bir işletmecinin 'tekrar aday olacak mısınız? “sorusuna net cevap verdi. “Ben hiç bir zaman Belediye Başkanı olmak için bu görevi düşünmedim. Benim amacım Bolu'yu geleceğe taşımak’’ diyen Yılmaz,’ Yoksa Belediye Başkanı olmak zor değil. Gelirsiniz makama oturur ve görev süresini doldurur gidersiniz. Ama bizim yaptıklarımız bizden sonra gelecekler için bir yarış başlatacaktır. Çünkü bizden önce bir şey yapılmayan Bolu'da, bizden sonra bizim yaptıklarımızı geçmek için bir yarış olacaktır. Bolu için düşündüğüm çalışmalar şekillenir ve bir noktaya gelirse aday olmam. Ama bir eksiklik olduğunu ya da sıkıntıya girecek bir durum olursa aday olmak isterim Tabi benim istemem önemli değil. Partimin ve genel merkezin devam et demesi gerekir’’ biçiminde konuştu. Toplantıya Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yanı sıra, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Yusuf Kadı ile 2 kurumda görevli yetkililer ve mühendisler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124